Yasaman

رو‌ش‌های غیرمنتظره برای داشتن خواب شبانه بهتر!

معرفی رو‌ش‌های غیرمنتظره برای داشتن خواب شبانه بهتر!

برخی می‌گویند تکنولوژی مانع خواب آسوده و راحت ماست. اما اگر به تو بگوییم بی‌خوابی حتی در حیوانات و حشرات هم دیده شده، یا حتی بی‌خوابی و اختلالات خوب می‌تواند ژنتیکی باشد، چطور؟ دلیل بی‌خوابی و نداشتن خواب راحت هر چه باشد، مانند هر مشکلی، راه حل خود را دارد. روش‌های بسیاری برای بهتر شدن کیفیت خواب وجود دارند که "یاسمن" در ادامه چند مورد از آنها را نام می‌برد.

۱. تمام نورها را خاموش کن!

برای داشتن خوابی آسوده و عمیق، اولین نیازمندی، محیط و فضای مناسب اتاق است. خاموش کردن تمام نورهای موجود، اولین قدم برای خواب راحت است. حتی اگر نور کوچکی از گوشی موبایل یا از پنجره‌های همسایه به داخل بتابد، می‌تواند توجه تو را منحرف کرده و به خواب رفتن را به تعویق بیندازد.

بیشتر بخوانید: "چرا در خواب دندان قروچه می‌کنیم؟"

۲. مدیتیشن را امتحان کن!

مدیتیشن می‌تواند بسیاری از مشکلات ما را برطرف کند. این مشکلات شامل اختلالات خواب هم می‌شوند. طبق تحقیقات دانشمندان، افرادی که در برنامه مدیتیشن برای خواب بهتر شرکت کردند، دو برابر سریع‌تر از دیگر افرادی به خواب می‌روند که این کار را انجام نمی‌دهند.

۳. در طول روز چرت نزن!

برای خواب راحت و عمیق در شب، باید از چرت زدن در روز اجتناب کنی. طبق نظر متخصصان، بسته به سن افراد،‌ میزان ساعت‌های خواب مورد نیاز آنها متفاوت است. اگر بدن تو در حالت استراحت بوده ولی خیلی خسته نباشد، ممکن است نتواند به سرعت به خواب برود. بنابراین، بهتر است در طول روز، بیش از ۲۰ تا ۲۵ دقیقه چرت نزنی.

۴. آروماتراپی با اسطوخدوس!

اسطوخدوس رایحه‌ای فوق‌العاده و همچنین فواید درمانی بسیاری دارد. تحقیقات نشان می‌دهد، ۲ تا ۳ مرتبه بوییدن اسطوخدوس در روز به میزان ۱۰ دقیقه، می‌تواند موجب خواب بهتر فرد شود. می‌توانی پیش از خواب از یک روغن سوز یا عود با رایحه اسطوخدوس استفاده کنی تا فضای اتاق را آرام و آماده خواب کنی.

"مصرف این خوراکی‌ها باعث افسردگی می‌شوند!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن