Yasaman

معرفی درمان‌های خانگی برای درد قاعدگی

معرفی درمان‌های خانگی برای درد قاعدگی

دردهای قاعدگی در واقع یکی از بدترین بخش‌های عادت ماهانه است! اما با خواندن این مطلب دیگر جای نگرانی نیست. "یاسمن" می‌خواهد تو را با چند روش خانگی برای درمان درد قاعدگی آشنا کند. این روش‌ها به صورت طبیعی درد و دیگر علائم قاعدگی را بهبود داده و حال تو را بهتر می‌کنند.

۱. چایی بابونه:

بابونه از گیاهانی است که برای درمان درد قاعدگی شناخته شده است. این گل حاوی فلاونوئیدهایی است که از خود ویژگی‌های ضدالتهاب نشان می‌دهند که می‌تواند منجر به کاهش درد و التهاب بشود. بابونه همچنین ضداسپاسم بوده که به راحتی ماهیچه رحمی کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: "نشانه‌های عادت ماهانه که باید جدی بگیری!"

۲. جوشانده زنجبیل:

مصرف زنجبیل یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های خلاص شدن از درد قاعدگی است. ویژگی‌های ضدالتهاب زنجبیل به کاهش درد مربوط به قاعدگی کمک می‌کنند. این ماده همچنین به درمان حالت تهوع کمک کرده و معده ناراحت را آرام می‌کند. سه سانتیمتر از ریشه زنجبیل را به مدت ۱۰ دقیقه درون آب داغ خیس بگذار. سپس این نوشیدنی را خنک بنوش.

۳. ویتامین D:

ویتامین D می‌تواند تولید پروستاگلاندین را کاهش بدهد که عامل اصلی ایجاد درد قاعدگی است. با این حال، از آنجایی که تحقیقات انجام شده در این زمینه محدود هستند، بهتر است میزان مصرف مکمل‌های ویتامین D را سرخود افزایش ندهیم. اما در عوض می‌توانی تا حد ممکن این ویتامین را از منابع خوراکی مانند ماهی، زرده تخم مرغ، پنیر، آب پرتقال و غیره به بدن خود برسانی.

۴. چایی سبز:

چایی سبز حاوی فلاونوئیدهایی به نام کاتچین است که ویژگی‌های درمانی آن را به ارمغان می‌آورد. چایی سبز یک آنتی‌اکسیدان طبیعی بوده و همچنین دارای ویژگی‌های ضد درد و ضد التهاب بوده که به درمان درد و کاهش التهاب ناشی از قاعدگی کمک می‌کند.

"نکته‌های بهداشتی برای عادت ماهانه که گفته نمی‌شوند!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن