Yasaman

"یاسمن" با تو درباره علل ریزش مو گفتگو می‌کند!

معرفی علل ریزش مو که نمی‌دانستی

ریزش مو یکی از اتفاقات ناخوشایند است که هیچ خانمی دوست ندارد آن را تجربه کند. اگر تو هم پس از بیدار شدن، متوجه تارهای موی ریخته روی روبالشتی خودت می‌شوی، وقت آن رسیده که علل ریزش مو را بدانی تا بتوانی برای درمان این پدیده مزخرف اقدام کنی. در ادامه، "یاسمن" علل ریزش مو را به تو می‌گوید که تا به حال نشنیده‌ای و برای درمان ریزش موی خودت باید در نظر داشته باشی.

کمبود ویتامین B

کمبود ویتامین B در بدن رابطه مستقیمی با ریزش مو دارد. برای رفع این مشکل، بهتر است از منابع ویتامین B طبیعی، مانند ماهی، گوشت، سبزیجات نشاسته‌ای و میوه‌های غیرمرکباتی استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "با این روش چینی، درمان خانگی ریزش مو ساده‌تر از گذشته است!"

کم کاری تیروئید

غده تیروئید که در گردن تو قرار دارد، هورمون‌هایی ترشح می‌کند که برای متابولیسم و همچنین رشد و نمو ضروری هستند. هنگامی که این غده به اندازه کافی هورمون تولید نکند، می‌تواند موجب ریزش مو شود.

کم خونی

از هر ۱۰ خانم با سن بین ۲۰ تا ۴۹ سال، یک نفر دچاره کم خونی به دلیل کمبود آهن است. این امر می‌تواند یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین علل ریزش مو در زنان باشد.

ویتامین A بیش از حد

دریافت ویتامین A بیش از حد برای بدن هم می‌تواند از علل ریزش مو محسوب شود. میزان ویتامین A مورد نیاز برای افراد بالغ، ۵۰۰۰ واحد بین‌المللی (IU) بوده و مکمل‌های معمولی می‌تواند حاوی ۲۵۰۰ تا ۱۰ هزار واحد بین‌المللی ویتامین A باشند.

داروهای ضدافسردگی و رقیق‌کننده خون

این داروها و همچنین داروهای رقیق کننده خون، موجب زیرش مو می‌شوند. داروهای دیگری که ممکن است از علل ریزش مو باشند، شامل متوترکسات (برای درمان بیماری‌های روماتیسمی و برخی از بیماری‌های پوستی)، لیتیوم (برای اختلال دوقطبی)، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی) از جمله ایبوپروفن و احتمالا داروهای ضد افسردگی هستند.

"بهترین توصیه‌ها برای ریزش مو و خانم‌هایی که دچار کم‌پشتی موهای سر هستند" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

کرم از بین برنده لک صورت و شفاف‌کننده پوست "اوسرین"
زیبایی

کرم از بین برنده لک صورت و شفاف‌کننده پوست "اوسرین"