Yasaman

چه چیزهایی مانع پول درآوردن تو می‌شود؟

می‌دانی چه چیزهایی مانع پول درآوردن تو می‌شود؟

فقیر بودن به معنای محدود بودن در مسائل مالی نیست. همه چیز بستگی به برنامه‌هایی دارد که برای زندگی خود می‌ریزیم. افراد فقیر بسیاری بوده‌اند که بدون میراث، ثروتمند شده‌اند. بعضی اوقات فرد تمام میل و توانایی برای پول درآوردن را دارد، اما نداشتن اعتماد به نفس به آنها اجازه نمی‌دهد قدم‌های اول را بردارند. همچنین پیش از بهبود وضعیت مالی خود، چند عادت وجود دارند که باید آنها را وارد زندگی خود کنی. در ادامه با "یاسمن" بخوان چه چیزهایی مانع پول درآوردن تو می‌شود؟

اگر سر کار نروی، برای بیش از ۳ ماه آینده خود پس‌انداز نداری:

وقتی فردی درآمد ثابت دارد، سبک زندگی آنها به این میزان عادت می‌کند. با تکیه بر پس‌انداز خود، چه مدت می‌توانی زندگی راحت داشته باشی؟ یک فرد ثروتمند کسی است که بتواند به مدت یک سال با همان سطح زندگی کند. و اگر نمی‌توانی حتی ۳ ماه دوام بیاوری، چیزی است که باید نگران آن باشی. سعی کن همیشه مطمئن باشی که پول کافی داری، تا اگر اتفاقی بیفتد، بتوانی به راحتی به زندگی خود ادامه بدهی.

بیشتر بخوانید: "چگونه دست از سرزنش خود برداریم؟"

سعی می‌کنی در ازای هیچ چیز، چیزهایی به دست بیاوری:

آیا به دنبال تابلوهای حراج می‌گردی تا بتوانی چیزهای مورد نیاز خود را به قیمت ارزان‌تر بخری؟ این دقیقاً طرز فکر فقر است. فرد ثروتمند حاضر است برای هر چیزی که می‌خواهد، ارزش واقعی را پرداخت کند. این امر به دلیل آن است که فرد ثروتمند می‌داند اهمیت و ارزش پول چیست و حاضرند وسایل خود را با قیمت واقعی خریداری کنند تا مجبور نشوند هفته بعد آن را جایگزین کنند.

رفتن به سر کار بیشتر از یک ساعت طول می‌کشد:

چند بار شنیده‌ای که می‌گویند «وقت طلا است»؟ می‌توانی همیشه پول بیشتری دربیاوری، اما هیچ وقت نمی‌توانی وقت بیشتری بخری. اگر در روز ۲ ساعت به رفت و برگشت از کار خود اختصاص می‌دهی، حساب کن چه زمانی در ماه صرف رفتن به سر کار می‌کنی. زمانی که در راه سپری می‌کنی می‌تواند برای موضوعی بهتر و مؤثرتر هزینه بشود.

هزینه‌هایی داری که به سختی از پس آنها برمی‌آیی:

خریدن ماشین، موبایل، وسایل خانه، سفر و غیره به صورت قسطی، جالب به نظر می‌رسد. اما قاونی وجود دارد که پولی که هزینه می‌کنی، نباید بیشتر از ۴۰٪ از دریافتی تو باشد. این خطی است که نباید از آن بگذری. اگر این کار را بکنی،‌ باید کم کم دور زندگی راحت و بدون استرس را خط بکشی.

"چه چیزهایی تو را از زندگی ایده‌آل خود دور می‌کنند؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن