Yasaman

روش پاک کردن لکه شکلات از روی هر چیزی!

روش پاک کردن لکه شکلات از روی هر چیزی!

خوردن یک تکه شکلات از لذت‌های کوچک و ساده زندگی است! ولی امان از موقعی که این خوراکی هوس‌انگیز آب شده و روی چیزی یا جایی را لکه کند. لکه‌ای چرب و قهوه‌ای رنگ که تجربه خوردن شکلات را برایت تلخ می‌کند! اما دیگر لازم نیست نگران لکه شکلات باشی. در ادامه این مطلب با "یاسمن" همراه باش تا روش پاک کردن لکه شکلات از روی هر چیزی در خانه را بخوانی.

پاک کردن لکه شکلات از روی لباس:

تمام شکلات اضافی را از روی پارچه بردار. سپس با استفاده از مقداری پودر لکه‌بر، کمی از شدت لکه کم کن و لباس را مثل همیشه درون ماشین لباسشویی بینداز. اگر پس از شستشو لکه باقی ماند، دوباره آن را با استفاده از یک وایتکس مناسب لباس یا ماده رختشویی لکه‌بر شستشو بده.

بیشتر بخوانید: "۷ لکه متداول و بهترین روش از بین بردن آنها"

پاک کردن لکه شکلات از روی وسایل منزل:

تمام شکلات اضافی را پاک کن. یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو پیمانه آب سرد مخلوط کن. با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید، مایع ظرفشویی و آب را روی لکه بمال. سپس یک پارچه تمیز دیگر را روی لکه بگذار تا آب اضافی آن جذب شود. این کار را تا جایی انجام بده که لکه از بین برود. مراقب باش که حتماً از آب سرد استفاده کنی.

پاک کردن لکه شکلات از روی فرش:

با همان تکنیک پاک کردن لکه شکلات از روی وسایل منزل شروع کن. اگر لکه روی فرش باقی مانده بود، یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با دو پیمانه آب گرم ترکیب کن. سپس همان تکنیک پاک کردن لکه از روی وسایل منزل را با این ترکیب انجام بده.

نکته: هیچ‌گاه و تحت هیچ شرایطی، آمونیاک را با وایتکس مخلوط نکن! از ترکیب این دو ماده گازی سمی حاصل می‌شود که استشمام آن برای سلامتی بسیار خطرناک است.

"چه چیزهایی را نباید با سرکه تمیز کرد؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن