Yasaman

با نشانه‌های غیرمنتظره افسردگی آشنا شو!

معرفی نشانه‌های غیرمنتظره افسردگی که جایی نشنیده‌ای!

زمانی که می‌خواهی فردی افسرده را تصور کنی، به احتمال زیاد کسی است که همیشه بسیار ناامید و ناراحت است. اما علائم افسردگی می‌توانند خیلی بیشتر از این تصور ظریف باشند. شناسایی دقیق افسردگی نکته کلیدی است، چرا که هر چه زودتر تحت درمان قرار بگیری، سریع‌تر و ساده‌تر می‌توانی مشکل خود را برطرف کنی. در ادامه با نشانه‌های غیرمنتظره افسردگی آشنا شو که جایی نشنیده‌ای.

درد داری:

افسردگی و درد دارای مسیرهای بیولوژیکی و انتقال‌دهنده‌های عصبی مشابهی هستند. حدود ۷۵٪ از افرادی که به افسردگی مبتلا هستند،‌ از دردهای مزمن رنج می‌برند. زمانی که ذهنیت منفی داری، همیشه به بدنت بیشتر توجه کرده و در نتیجه هر ناراحتی را بیشتر احساس می‌کنی. همچنین ممکن است دچار سردرد یا معده‌درد بشوی یا به طور کلی حساسیت بیشتری به درد پیدا کنی.

بیشتر بخوانید: "چگونه شادی زندگی را شارژ کنیم؟"

وزنت زیاد شده است:

با اینکه غذای ساده و خانگی می‌تواند سطح سروتونین مغز را بالا برده که منجر به حس شادی می‌شود، اما خوردن احساسی در طول زمان می‌تواند منجر به افزایش وزن و احساسات خجالت یا گناه در فرد بشود. به علاوه، این روش هیچ تأثیری در درمان دلایل اصلی افسردگی ندارد.

اعصاب نداری:

اگر کوچک‌ترین اتفاقی باعث خشم تو می‌شود، ممکن است دچار افسردگی باشی. دانشمندان دریافتند ۵۴ درصد از افراد مبتلا به افسردگی، احساس خشم، عصبانیت، شرم و ناسازگاری دارند. وقتی که در سمت منفی خانه قرار گرفته‌ای، دسترسی به اتاق‌های منفی برایت راحت‌تر خواهد بود. به همین دلیل برای ذهن منفی فرد افسرده، داشتن و ابراز احساسات منفی ساده‌تر است.

هیچ حسی نداری:

آیا خیلی بی‌تفاوت و بی‌حس هستی؟ اکثر ما انگیزه‌هایی داریم که ما را از تخت خواب بیرون می‌کشانند، چه کار باشد، چه درس،‌ چه ورزش یا هر چیز دیگر. اما برای افراد افسرده این نیروها از بین می‌روند و چیزهایی که تا دیروز باعث ذوق یا نارحتی می‌شدند، دیگر حسی را برنمی‌انگیزند.

"چگونه دست از سرزنش خود برداریم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن