Yasaman

نحوه آرایش چشم ریز با اصلی‌ترین قوانین این کار

نحوه آرایش چشم ریز با اصلی‌ترین تکنیک‌های این کار

برخی خانم‌ها که چشم‌های کوچک دارند، باید با اصول و تکنیک‌های اولیه نحوه آرایش چشم ریز آشنا باشند تا با کمک این ترفندهای پایه میکاپ بتوانند چشم‌های خود را درشت‌تر و زیباتر نشان دهند. نحوه آرایش چشم ریز اصول پایه ساده‌ای دارد که یاد گرفتن و اجرای آن‌ها اصلاً کار سختی نیست.

به کمک این تکنیک‌های مهم نحوه آرایش چشم ریز به سادگی، چشم‌های خود را در صورتت برجسته‌تر کن تا به این ترتیب، آن‌ها را درشت‌تر جلوه بدهی.

"روش‌های استفاده از مداد چشم سفید برای آرایش جذاب!" را اینجا بخوانید.

نحوه آرایش چشم ریز به شکل مرحله به مرحله

در نحوه آرایش چشم ریز ابتدا باید بدانی که از سایه چشم تیره مانند خاکستری، مشکی یا زغالی در کدام یک از قسمت‌های چشم خود استفاده کنی. مانند تصویر بالا، باید سایه تیره را در محل چین‌خوردگی پلک‌های بالا و در گوشه خارجی چشم به کار ببری. در صورتی که چشم‌های خیلی ریزی داری، استفاده از سایه تیره در مسیر خط رویش مژه‌های پلک‌های پایین نیز می‌تواند در درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها مؤثر باشد.

فراموش نکن که در قسمت زیر ابروها از سایه روشن استفاده کنی تا فاصله بین ابروها و چشم‌ها را بیشتر نشان دهی.

نحوه آرایش چشم ریز به شکل گام به گام

قدم دوم در نحوه آرایش چشم ریز استفاده از سایه چشم یک یا دو درجه روشن‌تر از قبل در قسمت پشت پلک‌های بالا است. برای تمرکز بیشتر بر چشم‌ها، بهترین انتخاب، سایه چشم طوسی یا خاکستری براق است. دقت کن که گوشه خارجی چشم‌ها روی پلک‌های بالا کاملاً تیره باشد تا به این ترتیب، چشم‌ها کشیده‌تر به نظر برسند و افتادگی احتمالی آن‌ها از نظرها پنهان شود.

نحوه آرایش چشم ریز به شکل قدم به قدم

مرحله بعد در نحوه آرایش چشم ریز استفاده از سایه چشم هایلایت براق در گوشه داخلی چشم‌ها است. می‌توانی این سایه را در مسیر خط مژه‌های پلک پایین تا قسمت یک‌سوم خارجی پلک‌ها نیز ادامه دهی. همان طور که در تصویر می‌بینی، این کار باعث برجسته و بزرگ‌تر به نظر رسیدن چشم‌ها می‌شود.

این‌ها اصول اولیه نحوه آرایش چشم ریز بودند که همیشه باید به آن‌ها توجه داشته باشی. سایر جزئیات میکاپ چشم‌ها را می‌توانی به دلخواه خود و با در نظر گرفتن رنگ چشم‌ها و پوستت تغییر دهی.

بیشتر بخوانید: "مدل آرایش چشم جدید با سایه‌های گرم"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد