Yasaman

برای از بین بردن جوش خودت، این نکات را رعایت کن!

نکات ضروری برای از بین بردن جوش صورت تو

جوش‌هایی که روی پوست سبز می‌شوند، از آزاردهنده‌ترین موجودات دنیا هستند. اما آیا روش‌های صحیح از بین بردن جوش را می‌دانی تا لکه‌هایی روی پوست تو باقی نماند؟ در ادامه "یاسمن" نکات ضروری برای از بین بردن جوش به طور اصولی را به تو می‌گوید. با رعایت این نکات برای از بین بردن جوش اصولی، پوستی زیبا و بی‌نقص داشته باش.

صورت خودت را تمیز نگه دار!

چه روی صورت خودت جوش داشته باشی چه نه، حتماً باید آن را دوبار در روز با آب و صابون تمیز کنی. با این کار، تمامی آلودگی‌ها، سلول‌های مرده و چربی اضافی پوست خودت را پاک کرده و منافذ پوست خودت را تمیز می‌کنی.

بیشتر بخوانید: "با استفاده از سرکه سیب، ماسک ضد جوش صورت بساز!"

پوست خودت را مرطوب کن!

بسیاری از محصولاتی که برای از بین بردن جوش صورت خودت استفاده می‌کنی، پوست را خشک می‌کنند، پس بهتر است همیشه از مرطوب کننده‌ای استفاده کنی که روی برچسب آن، کلمه "noncomedogenic" نوشته شده باشد. این کلمه به معنی آن است که محصول موجب ایجاد جوش روی پوست تو نمی‌شود.

به صورت خودت دست نزن!

خودداری از دست زدن به صورت خودت یا سعی بر ترکاندن جوش‌های آن، از بهترین اقدامات تو برای از بین بردن جوش صورت است. با دست زدن به صورت خودت، نه تنها داری باکتری‌های عامل جوش را روی کل سطح صورت خودت پخش می‌کنی، بلکه پوست صورت ملتهب خودت را هم تحریک می‌کنی. هیچ وقت جوش‌های خودت را با دست فشار نده، چرا که ممکن است منجر به عفونت یا لک شود.

پوست خودت را تغذیه کن!

بسیاری از متخصصان عقیده دارند که خوراکی‌های خاصی، مانند شکلات، باعث ایجاد جوش نمی‌شوند. اما با این وجود، بهتر است از غذاهای چرب یا خوراکی‌هایی که ارزش غذایی چندانی ندارند، دوری کرده و میوه‌ها و سبزیجات تازه را به رژیم غذایی خودت اضافه کنی. محصولات لبنی و خوراکی‌های سرشار از قند فرآوری شده، موجب تحریک ایجاد جوش شوند.

"این ماسک، قهرمان از بین بردن جوش های زیرپوستی است!" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

کرم از بین برنده لک صورت و شفاف‌کننده پوست "اوسرین"
زیبایی

کرم از بین برنده لک صورت و شفاف‌کننده پوست "اوسرین"