Yasaman

نکته‌هایی که باید برای مراقبت از پوست خشک بدانی!

معرفی نکته‌هایی که باید برای مراقبت از پوست خشک بدانی!

هنگام مراقبت از پوست خشک نگرانی‌های بسیاری مانند پوسته پوسته شدن، خارش و همچنین حساسیت وجود دارند. با این حال، با مراقبت صحیح می‌توانی این مشکلات را کنار بزنی. در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا با نکته‌هایی آشنا شوی که دانستن آنها برای مراقبت از پوست خشک ضروری است.

از حمام کردن با آب داغ دوری کن. آب با حرارت بالا می‌تواند پوستت را حتی بیشتر خشک کند. بهتر است برای دوش گرفتن و شستشوی پوست خود از آب ولرم استفاده کنی که چربی طبیعی پوستت را از بین نمی‌برد.

بیشتر بخوانید: "درمان جوش های زیر پوستی با بهترین شیوه‌ها"

پس از تمیز کردن پوست، آن را به حال خود رها نکن. حتماً بلافاصله پس از حمام یا شستن پوستت از کرم مرطوب کننده استفاده کن.

هنگامی که بیرون از خانه هستی، از یک اسپری میست صورت مرطوب کننده استفاده کن. این اسپری را درون کیف خود گذاشته تا در صورت لزوم به آن دسترسی داشته باشی.

در اتاق کار یا خواب خودت از رطوبت ساز استفاده کن تا سطح رطوبت محیط زندگی خود را بالا ببری. با این کار می‌توانی به صورت اتوماتیک با خشکی پوست مبارزه کنی.

از استفاده از محصولات زیبایی حاوی مواد شیمیایی خشن و رایحه‌های قوی استفاده نکن. این مواد به پوست آسیب رسانده و موجب پوسته پوسته شدن، قرمزی یا خارش آن می‌شوند.

لباس‌های راحتی بپوش که با مالیده شدن به پوستت ایجاد خارش یا حساسیت نکنند. پارچه‌های نخی سبک بهترین گزینه برای این نوع پوست هستند.

از بیش از حد وقت گذراندن زیر نور خورشید اجتناب کن. آفتاب گرفتن و خشکی پوست می‌توانند ترکیبی به شدت مضر بسازند.

همیشه مطمئن باش که به صورت مرتب کف دست و انگشتان خود را مرطوب می‌کنی، چرا که این نقاط بدن بیشترین تماس را با محصولات خشن و مضر دارند.

با مراقبت مرتب مطمئناً می‌توانی با خشکی پوست و مشکلات آن مبارزه کنی. کلید این کار هم ممارست در انجام کار و کوتاه نیامدن است. نکته‌هایی که در بالا خواندی را به خاطر بسپار تا بتوانی از پوستت در مقابل خشکی و مشکلات ناشی از آن محافظت کنی.

"در فصل تابستان ماسک صورت طبیعی را بساز!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟