Yasaman

آیا می‌دانی چگونه از تخم کتان برای پر پشت شدن مو خودت استفاده کنی؟

معرفی فواید تخم کتان برای پر پشت شدن مو سر

برای پر پشت شدن مو روش‌ها و محصولات بسیاری وجود دارند که می‌توان از آنها بهره‌مند شد. قبلاً در "یاسمن" روش‌های طبیعی و محصولات مراقبتی بسیاری را برای پر پشت شدن مو معرفی کردیم. اما امروز قصد داریم تا با معرفی یک روش طبیعی و مؤثر، کار تو را ساده‌تر کنیم. در ادامه با ما همراه باش، تا روش پر پشت شدن مو سر با استفاده از تخم کتان را بخوانی.

فواید تخم کتان برای پر پشت شدن مو سر:

تخم کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ و پروتئین بوده که یکی از بهترین منابع تغذیه‌کننده موی سر هستند. از آنجایی که موهای ما از پروتئین ساخته شده‌اند، استفاده از یک پروتئین سالم و طبیعی، یکی از بهترین روش‌ها برای پر پشت شدن مو سر است. اسیدهای چرب امگا-۳ هم از خشکی مو جلوگیری کرده و خاصیت ارتجاعی آن را افزایش می‌دهد. این اسیدها همچنین به از بین بردن شوره سر، اگزما و دیگر مشکلات پوستی کمک می‌کنند.

بیشتر بخوانید: "برای جلوگیری از ریزش موی سر خودت، این ویتامین‌ها را مصرف کن!"

برای استفاده از تخم کتان برای پر پشت شدن مو سر خودت، یک چهارم پیمانه تخم کتان را شب تا صبح در آب خیس بگذار. صبح روز بعد، تخم کتان‌ها را در دو پیمانه آب روی حرارت بالا بجوشان. در حین جوشاندن تخم کتان‌ها، آنها را مرتب به هم بزن. هنگامی که غلظت ترکیب ژله‌ای شد، آن را از روی حرارت بردار.

این ترکیب را از صافی رد کن. می‌توانی در این مرحله چند قطره عصاره یک روغن را به ترکیب خودت اضافه کنی. اجازه بده ژله تو خنک شود و سپس از آن مانند ژل موی معمولی استفاده کن. این ژل طبیعی به خصوص برای خانم‌هایی مناسب است که موهای فر یا مجعد دارند.

حتی خوردن تخم کتان تازه هم باعث زیبایی و بهبود ظاهر پوست و مو می‌شود!

می‌توانی از روغن تخم کتان هم برای پر پشت شدن مو سر خودت استفاده کنی!

"یک روش کاربردی برای آبرسانی به مو سر با استفاده از روغن زیتون گرم" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟