Yasaman

روش طبیعی تقویت موی سر با نخود

روش طبیعی تقویت موی سر با نخود را یاد بگیر!

باید بدانی که نخود، تنها در وعده‌های غذایی ما جا ندارد و فقط جزو حبوبات خوشمزه نیست؛ بلکه حاوی مواد مغذی زیادی است که به همین دلیل، در رژیم گیاهخواری، ماده‌ای ضروری به شمار می‌رود. از طرف دیگر، نخود مزایای زیادی برای پوست و مو دارد. ما تصمیم داریم امروز درباره روش تقویت موی سر با نخود با تو صحبت کنیم.

نخود ماده‌ای مفید و بی‌نظیر برای تأمین مواد مغذی و حیاتی مورد نیاز فولیکول‌های مو است که برای رشد مطلوب و سلامتی آن‌ها ضروری به شمار می‌رود. نخود منبع خوبی از ویتامین‌های گروه B شامل فولات، ویتامین B6 و ویتامین B12 است. این ویتامین‌ها در ساخت گلبول‌های قرمز خون که اکسیژن و مواد مغذی را به تمام سلول‌های بدن شامل پوست سر، فولیکول‌ها و موها می‌رسانند، نقش دارند. کمبود این ویتامین‌ها می‌تواند باعث ریزش، کند شدن رشد یا شکنندگی موها شود.

ویتامین C موجود در نخود، ماده معدنی مهمی برای ساخت کلاژن محسوب می‌شود که برای رشد مطلوب فولیکول‌های مو مورد نیاز است. حتی کمبودهای جزئی این ویتامین می‌تواند باعث خشکی و شکنندگی موها شود.

"روغن کرچک برای مو و تاثیر ویژه آن روی موهای خشک" را اینجا بخوانید.

نخود سرشار از پروتئین‌هایی است که از رشد مو پشتیبانی می‌کنند و باعث سلامتی کلی و رشد بهتر موها می‌شوند. گنجاندن نخود در رژیم غذایی می‌تواند تأثیر شگفت‌انگیزی بر موها داشته باشد. همچنین، ماسک موی آرد نخود برای تقویت موها و نرم و براق شدن آن‌ها مفید است.

علاوه بر این‌ها، نخود ماده‌ای فوق‌العاده برای جلوگیری از شوره سر است. نخود با دارا بودن دو ماده ضروری یعنی روی و ویتامین B6، به عنوان یک ماسک موی طبیعی برای درمان شوره سر کاربرد دارد. برای تقویت موی سر با نخود می‌توانی کمی آب را به آرد نخود اضافه کنی و پس از ۱۵ دقیقه موها را شست‌وشو دهی تا از شر شوره و پوسته سر خلاص شوی.

نخود دارای پروتئین‌های لازم برای تغذیه فولیکول‌های مو، رشد مو و تقویت موهای آسیب‌دیده و شکننده است. اگر دوست داری روش تقویت موی سر با نخود را به کمک ماسک آن یاد بگیری، این شیوه ساده را در ادامه بخوان.

روش طبیعی تقویت موی سر با نخود و عسل:

برای این منظور، زرده یک عدد تخم‌مرغ را با مقداری آرد نخود مخلوط کن تا مایه نرمی به دست آید. سپس آن را به ریشه و ساقه موهایت بمال و چند دقیقه صبر کن. پس از این مدت، موها را شست‌وشو بده. با تکرار این روش تقویت موی سر با نخود می‌توانی موهایی پرپشت و زیبا داشته باشی.

بیشتر بخوانید: "داروی گیاهی برای پرپشت شدن موی سر"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟