Yasaman

ایده‌ای فوق‌العاده برای آرایش چشم بادامی

آموزش آرایش چشم بادامی با زیباترین ایده

بیشتر خانم‌های ایرانی چشم‌های بادامی دارند و از این نظر، بسیار خوش‌شانس هستند؛ چون معمولاً هر سبک آرایشی به این گونه چشم‌ها می‌آید. ولی ما امروز ایده‌ای فوق‌العاده و البته جذاب برای آرایش چشم بادامی داریم که آن را مرحله به مرحله به تو خانم زیبای ایرانی یاد خواهیم داد.

در ادامه این مقاله، روش آرایش چشم بادامی را با استفاده از سایه‌های صورتی و بادمجانی تیره به همراه تصویر خواهی آموخت.

"آموزش کشیدن خط چشم تصویری با مدل جذاب گرافیکی" را اینجا بخوانید.

آموزش گام به گام آرایش چشم بادامی با جذاب و زیباترین ایده

برای شروع به منظور آماده‌سازی پایه مناسب برای آرایش چشم‌ها، پشت پلک‌های خود از کمی پرایمر استفاده کن و مثلث زیر چشم‌ها را نیز با کانسیلر بپوشان. سپس مانند تصویر، یک سایه صورتی مات با تونالیته ملایم را در محل چین‌خوردگی پلک بالا و گوشه خارجی چشم‌ها بزن.

در گام بعدی، باید یک سایه صورتی متالیک با تونالیته‌ای نزدیک به همان رنگ اولیه را در قسمت وسط پلک‌های بالا و گوشه داخلی چشم‌ها بزنی.

در مرحله سوم آرایش چشم بادامی باید با استفاده از سایه چشم مات با تونالیته تیره مانند بادمجانی یا بنفش تیره، گوشه خارجی پلک‌ها را تیره کنی تا چشم‌ها را درشت‌تر جلوه دهی. در ضمن، می‌توانی این سایه را در قسمت یک‌سوم خارجی پلک‌های پایین نیز بکشی.

در مرحله پایانی آرایش چشم بادامی سراغ ریمل برو و با استفاده از آن به مژه‌های خود حالت بده. در صورت تمایل، می‌توانی پس از خشک شدن لایه اول، لایه دوم را هم روی آن بزنی. در پایان کار نیز در صورت تمایل می‌توانی از سایه سفید در قسمت زیر ابروها استفاده کنی.

این روش آرایش چشم بادامی را که یادگیری آن بسیار راحت است، می‌توانی با استفاده از هر نوع سایه‌ای که فکر می‌کنی مناسب تونالیته رنگی پوستی تو است، انجام دهی. فقط دقت کن که سه رنگ سایه با تونالیته‌های مختلف تیره تا روشن، ولی هماهنگ با یکدیگر را انتخاب کنی و در قسمت وسط پلک‌های بالا نیز ترجیحاً از سایه براق استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "۸ گام برای آموزش سایه چشم دودی"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد