Yasaman

وزی مو چگونه ایجاد می‌شود و روش مقابله با آن چیست؟

می‌دانی وزی مو چگونه ایجاد می‌شود و روش مقابله با آن چیست؟

زندگی با موهای وز می‌تواند یکی از خسته‌کننده‌ترین کارهای دنیا باشد، به خصوص اگر موهای فر داشته باشی. پیش از خارج شدن از خانه تلاش زیادی برای صاف کردن و حالت دادن به موهایت می‌کنی ولی در عرض ۲ دقیقه تمام تلاش‌هایت نابود می‌شوند! اما وزی مو چگونه ایجاد می‌شود؟ چه چیزی برای مقابله با آن مؤثر است؟ "یاسمن" پاسخ می‌دهد.

وزی مو چگونه ایجاد می‌شود؟

به طور خلاصه،‌ دلیل ایجاد وزی مو، خشکی و آسیب‌دیدگی است. موهای تو مداوم تشنه است و زمانی که به اندازه کافی رطوبت دریافت نمی‌کند، کوتیکول‌ها بلند شده تا به رطوبت اجازه ورود بدهند. کوتیکول‌ها لایه بیرونی تارهای مو و متشکل از سلول‌های مرده بوده که موها را سالم نگه می‌دارد. رطوبت اضافی هوا می‌تواند منجر به ورم کردن موها و در نتیجه وزی آنها بشود. خشکی مداوم موها می‌تواند منجر به آسیب دیدن آنها شده و در نهایت ظاهری وز و بی‌جان به موها می‌بخشد.

بیشتر بخوانید: "چند اصل مهم برای تقویت موهای نازک"

روش‌های مقابله با وزی مو:

ویتامین E و روغن نارگیل:

ویتامین E سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک کرده و از آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کند. روغن نارگیل هم حاوی خواص نافذی است که موها را به صورت عمقی مرطوب می‌کند. روغن ویتامین E و روغن نارگیل را به نسبت ۱ به ۴ ترکیب کن. سپس مواد را روی تمام قسمت‌های موها و کف سر بمال و پس از ۴۰ دقیقه موها را تمیز کن.

موز و عسل:

موز برای رطوبت بخشیدن به موها فوق‌العاده است، به خصوص اگر با عسل ترکیب بشود که مرطوب‌کننده مشهوری است. برای استفاده از این ویژگی‌های فوق‌العاده، یک عدد موز رسیده را با چنگال له کن و روی آن یک تا دو قاشق چایخوری عسل طبیعی بریز. ماسک را به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه روی موهایت بگذار و سپس آبکشی کن.

"چرا کوتاه کردن موخوره اهمیت دارد؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟