Yasaman

فواید آبلیمو برای ناخن و روش‌های استفاده از آن

آبلیمو برای ناخن چه فوایدی دارد و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؟

ناخن‌ها به دلایلی مختلفی چون استفاده از لاک‌های ناخن تیره، قرار گرفتن در معرض مواد مختلف، مانیکور بیش از حد و... دچار تیرگی می‌شوند. لیمو از آنجا که سرشار از اسید آلفا هیدروکسی است، باعث روشن شدن رنگ ناخن‌ها و رفع هر گونه آلودگی از روی آن‌ها می‌شود. در ادامه، بخوان آبلیمو برای ناخن چه فوایدی دارد.

ما در این مقاله به تو می‌گوییم که چگونه از آبلیمو برای ناخن استفاده کنی و از فواید این ماده طبیعی برای ناخن‌ها بهره‌مند شوی.

"چگونه ناخن‌های سالم و زیبایی داشته باشیم؟" را اینجا بخوانید.

درست پیش از انجام مانیکور، برای سفید شدن ناخن‌ها می‌توانی آب نصف یک عدد لیمو را بگیری و آن را در یک فنجان آب ولرم و نه داغ حل کنی.

انگشتان دست خود را برای مدت ۵ دقیقه در این مخلوط قرار بده تا کوتیکول ناخن‌هایت نرم و رنگ آن‌ها روشن شود. این مخلوط همچنین، چربی‌های اضافه و لکه‌های روی ناخن‌ها را نیز پیش از انجام مانیکور از بین می‌برد.

اگر به قدر کافی وقت نداری که ناخن‌هایت را در این محلول قرار دهی، می‌توانی پوست یک عدد لیمو را روی ناخن‌های خود در محل کوتیکول‌ها قرار دهی و سپس شروع به انجام مانیکور کنی. اسیدهای موجود در لیمو هر گونه لک و آلودگی را از روی ناخن‌ها برطرف می‌کند و به ناخن‌ها حالتی تازه می‌بخشد.

لیمو و جوش شیرین، مخلوط مناسبی را برای شفاف کردن ناخن‌ها می‌سازد. چند قاشق چایخوری آب را با مقدار مساوی جوش شیرین مخلوط کن. حدود ۱۰ قطره آب لیمو را به این محلول اضافه کن.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه، ناخن‌های خود را به مدت ۱۰ دقیقه در این مخلوط قرار بده. جوش شیرین به همراه اسید موجود در آب لیمو باعث پاک شدن لکه‌های روی ناخن‌ها می‌شود. هنگامی که ناخن‌های خود را در این محلول قرار داده‌ای، می‌توانی یک مسواک نرم را روی ناخن‌ها بمالی و به کمک آن، به راحتی ناخن‌هایت را تمیز کنی. جوش شیرین به عنوان یک لایه‌بردار ملایم برای تمیز و سفید کردن ناخن‌ها فوق‌العاده است.

اگر قصد داری با مخلوطی تقویت‌کننده ناخن‌های خود را سفید کنی، می‌توانی از مخلوط یک‌چهارم فنجان روغن زیتون با آب نصف یک عدد لیمو استفاده کنی.

پیش از شروع این کار، هر گونه لاک ناخن یا ناخن مصنوعی را از روی ناخن‌هایت تمیز یا جدا کن. سپس ناخن‌های خود را به مدت ۱۰ دقیقه در این مخلوط قرار بده. ویتامین‌ها و مواد آبرسان موجود در روغن زیتون به تقویت ناخن‌ها کمک می‌کنند؛ در حالی که آب لیمو به آرامی باعث سفید شدن ناخن‌ها می‌شود.

پس از این کار، ناخن‌ها را با صابونی ملایم شست‌وشو بده. اگر لازم است که ناخن‌هایت بیشتر سفید شوند، می‌توانی این کار را به مدت چند روز پی در پی انجام دهی.

در ضمن، برای بالا بردن حاصیت آبرسانی و همچنین خوشبوتر شدن این مخلوط، می‌توان به جای روغن زیتون از روغن نارگیل استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: "اسرار رشد سریع ناخن با بهترین روغن‌های طبیعی"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟