Yasaman

چه گیاهانی در تاریکی دوام می‌آورند؟

معرفی گیاهانی که در تاریکی دوام می‌آورند

قبلاً درباره گیاهانی که دوام زیادی دارند صحبت کرده بودیم، اما وقتی که بحث فضاهای تاریک که کمتر نور خورشید می‌گیرند، به میان می‌آید، باید فهرستی جدید داشته باشیم. شاید درباره سانسوریا و دیگر گیاهانی که نور زیاد نمی‌خواهند شنیده باشی،‌ اما لیست امروز "یاسمن" از نام گیاهانی پر شده که چندان شناخته نیستند. در ادامه با گیاهانی که در تاریکی دوام می‌آورند آشنا شو.

پرسیاوشان:

گیاه پرسیاوشان از خانواده سرخس است. این گیاه برگ‌های ریز و زیبایی دارد که با برگ‌های ضخیم دیگر گیاهان خانگی متفاوت است. اکثر سرخس‌ها در محیط داخل و با نور کم به خوبی دوام می‌آورند.

بیشتر بخوانید: "می‌دانی چه گیاهان خانگی خشک نمی‌شوند؟"

بگونیا:

این گیاهان دارای تنوع بسیاری در رنگ و شکل برگ‌ها است. اگر بگونیای رکس بگیری، می‌تواند با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی در نور غیرمستقیم دوام بیاورد. تنها باید مطمئن باشی که بیش از حد به این گیاه آب نمی‌دهی. خاک آن را پر از آب کن، اجازه بده کامل خشک شود و سپس دوباره تکرار کن.

نعناع:

نعناع به صورت معمول در باتلاق رشد می‌کند، بنابراین تا جایی که آن را مرطوب نگه داشته و کمی نور آفتاب به آن بدهی،‌ می‌توانی مطمئن باشی که نعناع تازه برای چایی خواهی داشت. این گیاه همچنین عطر دلپذیری از خود آزاد کرده که محیط خانه‌ات را جذاب می‌کند.

پیچک سوئدی:

گیاه پیچک سوئدی ظاهری قدیمی دارد که بیشتر مادربزرگ‌ها را به خاطر می‌آورد. این گیاه نه پیچک بوده و نه از سوئد است! پیچک سوئدی گیاهی با رشد سریع است که در گلدان‌های آویزان بهترین شکل را پیدا خواهند کرد. این گیاه برای تازه‌کارها مناسب است چرا که در شرایط خاک، آب و نور انعطاف‌پذیری رشد می‌کند.

"آیا می‌دانی در دکوراسیون داخلی چه اشتباهاتی مرتکب می‌شویم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن