Yasaman

اهمیت استفاده از پرایمر و تأثیر آن روی صورت

اهمیت استفاده از پرایمر و تأثیر آن روی صورت

برای داشتن آرایشی بی‌نظیر و زیبا باید با انواع مواد آرایشی و چگونگی استفاده از آن‌ها آشنا باشی. پرایمر یکی از لوازم‌ ضروری در آرایش است. اما گاهی برخی گمان می‌کنند به آن نیازی ندارند و یا استفاده از آن باعث ایجاد مشکلات پوستی می‌شود. در حالی که این تصورات کاملاً اشتباه است. همراه "یاسمن" با فواید پرایمرها و انواع آن آشنا شو!

پرایمر کرمی است که قبل از آرایش استفاده می‌شود و تأثیر به سزایی در آرایش دارد. پرایمر باعث کوچک شدن منافذ پوست و تثبیت آرایش شده و ترشحات آزاردهندۀ چربی را در طول روز کم می‌کند. این خاصیت پرایمر در ماندگاری آرایش بسیار مؤثر است، به طوری که می‌توانی با استفاده از آن تا ۸ ساعت آرایش خود را نگه داری.

"یاسمن" در این مطلب، برای کسانی که گمان می‌کنند این کرم برای پوست ضرر دارد، مهم‌ترین فواید استفاده از پرایمر را بیان می‌کند.

اولاً پرایمر به تنظیم مقدار ترشح چربی طبیعی سلول‌های پوست کمک می‌کند و باعث ماندگاری بیشتر آرایش و مانع ریزش آن در برابر گرما و رطوبت می‌شود.

دوم این که باعث نرمی پوست شده و منافذ و خطوط پوست را پر می‌کند که این موضوع به ماندگاری آرایش نیز کمک می‌کند.

ثالثاً به خاطر سیلیکون موجود در پرایمر، منافذ پوست تنگ شده و در نتیجه باعث مرطوب شدن پوست می‌شود.

چهارم این که باعث درمان جوش‌های پوست می‌شود و از التهاب‌های به وجود آمده مراقبت می‌کند. کسانی که پوستی حساس دارند باید قبل از آرایش کردن از پرایمر برای جلوگیری از ایجاد حساسیت و قرمزی روی پوست استفاده کنند.

حالا که با اهمیت استفاده از پرایمرها آشنا شدی، با بهترین انواع پرایمر برای پوست نیز آشنا شو:

پرایمر لانکوم La Bas Pro Pore Eraser) Lancôme) که تأثیر به سزایی در کوچک کردن منافذ پوست دارد و باعث می‌شود کرم پایه به سرعت و راحتی روی پوست بنشیند. اگر پوستی چرب داری، می‌توانی پرایمر را به همۀ پوست بزنی؛ اما اگر پوستی مختلط داری تنها ان را روی پیشانی و بینی خود بزن.

پرایمر Photo Finish pore Minimizing Primer) Smashbox) نیز با ترکیب سبکی که دارد می‌تواند باعث کوچک شدن منافذ پوست و ماندگاری آرایش تا ۸ ساعت ‌شود. این پرایمر برای پوست‌های مختلط و چرب بسیار مناسب است.

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد