Yasaman

روش‌های ساده‌ای برای خانه تکانی عادت‌های ذهنی!

معرفی روش‌های ساده‌ای برای خانه تکانی عادت‌های ذهنی!

عادت‌های ذهنی ما درست مانند لباس‌هایی هستند که در قدیم آنها را دوست داشتیم ولی حالا می‌خواهیم از شر آنها خلاص بشویم. ما به این عادت‌ها می‌چسبیم چرا که نکته‌های آشنا و راحتی بوده که نماینده بخشی از ما هستند که نمی‌خواهیم آن را از دست بدهیم. همانطور که داشتن کمی فضا در کمد لباس بسیار ضروری است، باید این کار را برای ذهنت هم انجام بدهی! در ادامه با "یاسمن" روش‌های ساده‌ای برای خانه تکانی عادت‌های ذهنی را بخوان.

۱. نقدها را رها کن!

زمان آن رسیده که دستگیره را به دست بگیری و در ذهنت به کمد خاطرات انتقادها و لحظات پراسترس بروی. به یادآوری بررسی یا نظر منفی روی یکی از کارهای ما بسیار ساده است، اما زمانی که این کار را انجام می‌دهی، تمام نکات و اظهارنظرهای مثبت زندگی خود را نادیده می‌گیری. درست است که پاک کردن نظرات و لحن صحبت با خود منفی کار دشواری است و یکباری انجام نمی‌شود، اما یک روش جالب و سریع برای مقابله با این احساسات حفظ کردن نکته‌ها و نظرات مثبت دیگران در ذهن خودت است.

بیشتر بخوانید: "با تکنیک‌هایی برای کنترل خشم آشنا شو!"

۲. اعمالت را در راستای اهدافت قرار بده!

یکی از منابع سرشار ناراحتی از زندگی قرار نداشتن اعمال و اهداف در یک راستا است. این امر درست مانند آن است که پا به توپ نزده باشی،‌ اما از خودت توقع قهرمانی در جام جهانی را داشته باشی! یکی از راه‌هایی که می‌توانی با استفاده از آن، خواسته‌ها و اعمالت را در یک راستا قرار بدهی، آن است که به خود بگویی «رفتارت باید نشان‌دهنده و پشتیبان حرف‌هایت باشد!»

۳. حرفه خود را رها کن!

اگر از انجام کارهای روزمره خسته شده‌ای، اما توانایی و آمادگی آن را نداری که از کار خود استعفا بدهی، این کار را انجام بده: سعی کن در موضوعاتی که توجه تو را جلب می‌کنند، تبدیل به فردی نیمه حرفه‌ای بشو. با انجام این کار، می‌توانی وارد بخش جدیدی از دنیا بشوی که اجازه ترک کردن عادت‌هایت (مانند شغل کسل‌کننده کنونی تو) را می‌دهد. می‌توانی کار را با خواندن در زمینه مورد نظرت آغاز کنی. این امر همچنین یکی از روش‌های ساده برای پیدا کردن تمایلات تو است.

"شادی با طرز فکر تو رابطه مستقیم دارد!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن