Yasaman

۶ قانون ساده برای داشتن زندگی راحت!

معرفی ۶ قانون ساده برای داشتن زندگی راحت!

این روزها با دغدغه و دل‌مشغولی‌های متفاوت در زندگی، راحتی و آرامش کی دور از دسترس به نظر می‌رسد. اما در میان همین طوفان جریانات زندگی، روش‌هایی وجود دارند که راهنمای ما برای آسایش هستند. در ادامه با "یاسمن" ۶ قانون ساده برای داشتن زندگی راحت را بخوان.

۱. کارهایی که می‌خواهی را انجام بده:

این اصلی‌ترین قانون زندگی راحت است. تنها کارهایی را انجام بده که واقعاً می‌خواهی. این کار از تصمیم‌های بزرگ زندگی مانند جابه‌جایی شهر محل زندگی گرفته تا انتخاب غذایی که برای شام می‌خواهی، کارساز است!

بیشتر بخوانید: "تکنیک‌های بهبود مدیریت زمان که نباید از دست بدهی!"

۲. کارهایی که نمی‌خواهی را انجام نده:

طبق نظر روانشناسان، تعهدات و مصالحه، مسیری مستقیم به مطب متخصص قلب و آنکولوژی است. ایده «نمی‌‌خواهم این کار رو انجام بدم، اما مجبورم!» دقیقاً عواقب مشابه دارد. به همین دلیل، نباید کارهایی که دوست نداری را انجام بدهی. اگر این کار را انجام می‌دهی، از ناراحتی خود در زندگی تعجب نکن.

۳. اگر چیزی را دوست نداری سکوت نکن:

از خصوصیات افراد عصبی آن است که خشم خود را جمع کرده و سپس در ذهن خود رنج برده و همانجا با طرف مقابل بحث می‌کنند. ممکن است گفتن: «نه، این رو دوست ندارم و دوست دارم یه جور دیگه باهام صحبت کنی!» رمانتیک نباشد، اما بیان کردن آن باعث راحتی و آسایش می‌شود.

۴. اگر از تو سؤالی نشده، جواب نده:

جمله‌هایی مانند «چقدر بدی!» یا «خسته شدم، بسه!» و مشابه آن، پرسش نیستند و نباید به آنها پاسخ داد. این جمله‌ها افراد را تحریک به پاسخ دادن می‌کند. مثلاً جمله‌هایی مانند «چیه؟ چرا داری غر می‌زنی؟» از حرف‌های تحریک آمیز است که افراد عصبی به کار می‌برند. در مواجهه با چنین جملاتی بهتر است از قانون شماره ۳ استفاده کنی و بگویی: «من این مکالمه رو دوست ندارم!»

۵. تنها به سؤال‌ها پاسخ بده:

اگر از تو یک پرسش بشود و تنها همان پرسش را پاسخ بدهی، تو یک فرد با اعتماد به نفس هستی. در غیر این صورت این طور به نظر می‌رسد که داری بهانه می‌آوری. هر توضیح یا شفاف‌سازی اضافی، به عنوان یک بهانه برداشت می‌شود. اگر فردی جزئیات بخواهد، سؤال‌های تکمیلی می‌پرسد.

۶. هنگام بحث تنها درباره خودت صحبت کن:

قانون اصلی این روش، توضیح دادن احساسات و توقعات خودت از طرز رفتار دیگران با تو است. این قانون موجب ایجاد دعوا نمی‌شود: در واقع با شریک زندگی خود بحث نمی‌کنی، تنها داری از خود و احساساتت صحبت می‌کنی!

"عادت‌هایی که بهره‌وری تو را کاهش می‌دهند!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن