Yasaman

پرایمر چشم چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

پرایمر چشم چیست و چه کاربردهایی دارد؟!

پوست بی‌عیب و نقص، اساس هر مدل آرایش صورت است، و برای این منظور، باید از محصول مناسبی برای پوشاندن عیب‌ها و مشکلات پوست استفاده کرد. این محصول، پرایمر است! ما قبلاً درباره پرایمر صورت با تو صحبت کرده‌ایم و امروز تصمیم داریم به تو بگوییم که پرایمر چشم چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد.

اگر می‌خواهی بدانی پرایمر چشم چیست ادامه این مطلب را بخوان تا درباره این محصول آرایشی بیشتر بدانی و ترفندهای استفاده از آن را یاد بگیری.

معمولاً از پرایمر برای مات کردن و تصحیح رنگ پوست استفاده می‌شود. معمولاً پرایمرهای مایع در پنج رنگ عرضه می‌شوند؛ برای مثال، سبز برای مقابله با رنگ قرمزی پوست، صورتی برای احیای رنگ تیره و آبی برای از بین بردن رنگ زرد پوست.

برخی از پرایمرها نیز وجود دارند که ویژگی ضد پیری دارند و دارای SPF برای محافظت از پوست در برابر آسیب های اشعه‌های UV هستند. همچنین، پرایمرهای ضد پیری حاوی مواد ضد پیرپوستی هستند.

"اهمیت استفاده از پرایمر و تأثیر آن روی صورت" را اینجا بخوانید.

از سوی دیگر، برخی از پرایمرها ویژگی پوشانندگی بالا برای پوشاندن لکه‌ها و پر کردن منافذ پوستی را دارند. آبرسانی هم یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پرایمر برای پوست‌های خشک است.

حال می‌رسیم به این پرسش که پرایمر چشم چیست و چه کارایی‌هایی دارد. پرایمر چشم، محصولی مایع یا کرمی شکل است که روی پلک‌ها زده می‌شود تا تیرگی و خطوط دور چشم را بپوشاند. استفاده از پرایمر چشم می‌تواند به آرایش صحیح چشم‌ها، به نظر رسیدن سایه‌ها با رنگ واقعی خود و افزایش ماندگاری آرایش چشم‌ها کمک کند.

پرایمر چشم پایه ای مناسب را برای آرایش چشم ها ایجاد و سطح مناسبی را برای اجرای آرایش فراهم می‌کند. نبود پرایمر می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ سایه چشم‌ها شود.

همچنین، مثل لب‌ها، پلک‌ها هم باید رنگی طبیعی برای آرایش داشته باشند؛ چون رنگ غیرطبیعی پوست اطراف چشم‌ها می‌تواند به کار بردن برخی از رنگ‌های سایه را مشکل کند. پرایمر چشم به ویژه با رنگ‌های براق یا سفید می‌تواند به عنوان بوم تمیزی باشد که به تو اجازه استفاده از هر رنگ سایه چشم را می‌دهد.

برای استفاده از پرایمر چشم به روش زیر عمل کن:

مرحله ۱: بعد از استفاده از کرم دور چشم روزانه و مرطوب‌کننده صورت، کمی پرایمر چشم را روی یک برس آرایشی یا نوک انگشتان خود بزن.

مرحله ۲: پرایمر را به صورت لایه ای نازک روی پوست اطراف چشم‌ها بمال تا به سرعت جذب پوست شود.

مرحله ۳: برای مالیدن پرایمر چشم از حرکات سریع و ملایم استفاده کن. از خط رویش مژه‌های بالا شروع کن و به طرف ابروها برو. استفاده از پرایمر در ناحیه ابروها باعث ماندگاری بیشتر آرایش ابروها نیز می‌شود.

مرحله ۴: به یاد داشته باش که پرایمر چشم را روی پلک‌های پایین خود نیز بزنی؛ به خصوص اگر قصد داری از خط چشم یا سایه در این قسمت‌ها استفاده کنی. پس از پایان کار، حدود یک دقیقه صبر کن تا پرایمر جذب پوست شود؛ سپس آرایش چشم‌ها را آغاز کن.

حالا که می‌دانی پرایمر چشم چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد، می‌توانی آرایش چشم خود را حرفه‌ای‌تر انجام دهی.

بیشتر بخوانید: "پرایمر آرایشی چیست و چه کاربردهایی در آرایش دارد؟ در این فیلم ببین!"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد