Yasaman

در رابطه‌‌مان چگونه شاد باشیم؟

آیا می‌دانید در زندگی مشترک با همسرمان چگونه شاد باشیم و از هر لحظه آن لذت ببریم؟

در زندگی مشترک با همسرمان چگونه شاد باشیم و از هر لحظه آن لذت ببریم؟ رابطه زناشویی به هیچ وجه آسان نیست و برای حفظ و نگهداری از آن می‌بایست سعی و تلاش نمود. همه روابط بالا و پایین خود را دارند و برای حل کردن مشکلات این روابط، روش‌هایی وجود دارند که با رعایت آنها می‌توانی به میزان زیادی تلاطم‌های رابطه را کاهش بدهی.

۱- با یکدیگر باز صحبت کنید:

تحقیقات نشان داده‌اند که نحوه صحیح ارتباط برقرار کردن از حس مسئولیت در رابطه و یا خصوصیات فردی از اهمیت بیشتری برخوردار است. زوج‌های موفق، الزاماً آنهایی نیستند که با یکدیگر جر و بحث نمی‌کنند. بلکه آنهایی موفق بوده‌اند که توانسته‌اند درهای ارتباطی را باز نگه دارند و این موضوع را درک کرده‌اند که بهترین گفتگوها بدون پرت شدن حواس به وسیله تلفن، لپ تاپ یا تبلت اتفاق می‌افتند!

۲- نکات کوچک را فراموش نکنید:

گفتن عباراتی مانند لطفاً و یا متشکرم نباید فقط محدود به معاشرین ما باشد. رعایت آداب معاشرت حتی در رابطه با کسی که بیست سال با ما زندگی کرده است، امری الزامی است. همان قدر به همسرت احترام بگذار که به دیگران می‌گذاری. هر کاری که باعث ایجاد احترام متقابل بین شما شود، به تداوم عشق و زندگی مشترک شما کمک می‌کند.

۳- با هم ورزش کنید:

تحقیقات نشان می‌دهند که زوج‌هایی که با یکدیگر ورزش می‌کنند، نه تنها از لحاظ جسمی از شرایط بهتری برخوردارند، بلکه حس رضایت بیشتری نسبت به رابطه خود دارند.

۴- تنها به تعطیلات بروید:

با وجود این که یک برنامه سفر دو نفری، می‌تواند انرژی بسیاری به رابطه شما ببخشد، سفر انفرادی نیز باعث سلامت رابطه می‌گردد. بسیاری از زوج‌های موفق، هر کدام به تنهایی به سفرهای کوچک می‌روند، دوستان خود را می‌بینند و ماجراهای خود را دنبال می‌کنند و از این طریق، انرژی لازم برای بازگشت به رابطه را باز می‌یابند و پس از بازگشت، عشق خود را پابرجاتر از گذشته می‌یابند.

بیشتر بخوانید: "راهنمایی‌های کاربردی برای گرم کردن روابط عاشقانه"

۵- بخندید:

خنده، بدن را ریلکس کرده، سیستم دفاعی بدن را تقویت نموده و باعث تولید بیشتر اندورفین می‌گردد. حتی اگر به زور باشد! پس اگر روز سختی را پشت سر گذاشته‌اید، سعی کنید با یکدیگر خوشرو و خندان باشید، زیرا حتی تظاهر به خندیدن هم می‌تواند به شادی ما کمک کند!

۶- با هم غذا بخورید:

خانواده‌هایی که با یکدیگر غذا می‌خورند، از ثبات بیشتر برخوردارند. میز غذا مکان مناسبی برای ارتباط میان زوج‌ها و دیگر اعضای خانواده است. سر سفره می‌تواند بهانه خوبی برای صحبت و خنده باشد.

۷- هر از گاهی نقش‌های خود را با یکدیگر عوض کنید:‌

بی حوصلگی و یکنواختی می‌تواند یک رابطه را تخریب کند. اگر همیشه این شوهر است که رانندگی می‌کند، بد نیست بعضی وقت‌ها به همسرش نیز اجازه این کار را بدهد! یا اگر همیشه آشپزی کردن وظیفه زن است، هر از چندی مرد نیز می‌تواند دستپخت خود را به چشم همسر خود بکشد! این کارها باعث می‌شوند که هر کدام از دو نفر، شناخت بهتری از دیدگاه دیگری پیدا کنند و قدر یکدیگر را بیشتر بدانند.

۸- هرگز با عصبانیت به تختخواب نروید:

در صورتی که بین شما دو نفر مشکلی وجود دارد، سعی کنید پیش رفتن به خواب، آن را حل کرده یا گفتگو درباره آن را به وقت دیگری موکول کنید. مطمئن باشید که فردا، اعصاب آرامتری برای ادامه صحبت و حل مسئله خواهید داشت.

۹- تغییرات فیزیکی طرف مقابل را بپذیرید:

با بالا رفتن سن، هر دوی شما، دچار تغییرات فیزیکی خواهید شد، بنابرین هر گونه تغییر می‌تواند به صورتی برجسته به چشم بیاید. بنابرین برای داشتن یک رابطه شاد، نباید عیب و ایرادهای یکدیگر را به روی هم بیاورید. هر چقدر هم که پیر شده باشید، باید همیشه جمله "تو زیبایی!" را نوک زبانتان داشته باشید!

"هفت راه مطمئن و خاص برای داشتن رابطه‌ای‌ خاص!" را اینجا بخوانید

مطالب مرتبط

آیا می‌خواهی هنگام استراحت باهوش‌تر شوی؟
روانشناسی

آیا می‌خواهی هنگام استراحت باهوش‌تر شوی؟