Yasaman

آیا روش صحیح نگهداری از موهای خشک و وز را می‌دانی؟

نکته‌های مهم برای نگهداری از موهای خشک و وز

موهای خشک و وز معمولاً به دلیل کمبود رطوبت در موها ایجاد می‌شوند؛ اما رطوبت هم می‌تواند موجب خشک و وز شدن موهای تو شود. اگر موهای خشک و وز داری و نمی‌توانی آنها را به هیچ صراطی مستقیم کنی، پیشنهاد "یاسمن" را از دست نده. در ادامه، روش‌ها و نکته‌های صحیح مراقبت از موهای خشک و وز را به تو می‌گوییم تا بتوانی موهایی زیبا و نرم داشته باشی.

شامپوی مناسب برای موهای خشک و وز

برای موهای خشک و وز خود، از شامپویی استفاده کن که بدون‌ سولفات و همچنین، سرشار از گلیسیرین باشد. هنگام خرید شامپوی حاوی گلیسیرین، حواست باشد که در لیست مواد اولیه، گلیسیرین بالاتر باشد (هر چه یکی از مواد تشکیل دهنده در لیست بالاتر باشد، میزان آن هم بیشتر است). گلیسیرین با نفوذ به ساقه مو و آبرسانی عمقی آن، با وزی مو مبارزه می‌کند.

"مناسب‌ترین شامپوی تخصصی برای ترمیم موهای آسیب دیده و خشک کدام است؟" را اینجا بخوانید.

نرم‌کننده را فراموش نکن!

رمز نگهداری از موهای خشک و وز تو، اضافه کردن رطوبت به آنها است. در غیر این صورت، کوتیکول‌های مو باز شده و به تمام رطوبت موجود در موها اجازه خروج می‌دهند. پس بهتر است به دنبال نرم کننده‌ای باشی که حاوی مواد مرطوب‌کننده موهای خشک و وز (مانند گلیسیرین، روغن نارگیل یا روغن زیتون) باشد.

موهای خشک و وز خود را شانه کن!

اگر مرتب موهای خشک و وز را شانه کنی، چربی طبیعی موهای خود را پخش می‌کنی. بهترین روش برای شانه کردن موهای خشک و وز این است که سر خود را به طرف پایین خم کنی و موهایت را از بالا به پایین شانه کنی. با این کار، جاذبه هم در درمان موهای خشک و وز تو مؤثر خواهد بود!

موهای خیس را سشوار نکش!

اگر می‌خواهی موهای خشک و وز خود را سشوار کنی، حتماً اول اجازه بده ۹۰ درصد آن خشک شود و سپس سشوار را روشن کن! اگر بیش از حد هوای داغ روی موهای تو متمرکز باشد، تمام رطوبت آنها را از بین می‌برد؛ به خصوص در فصل‌های سرد که رطوبت کمتر است.

بیشتر بخوانید: "آیا تا به حال از ماء‌الشعیر برای رفع خشکی مو استفاده کرده‌ای؟"

مطالب مرتبط

کرم از بین برنده لک صورت و شفاف‌کننده پوست "اوسرین"
زیبایی

کرم از بین برنده لک صورت و شفاف‌کننده پوست "اوسرین"