Yasaman

بهترین نقشه برای خلاص شدن از شر جوشهای زیر پوستی

بهترین نقشه برای خلاص شدن از شر جوشهای زیر پوستی آزاردهنده!

جوشهای زیر پوستی که معمولاً دردناک‌تر از سایر انواع جوش‌ها هستند، می‌توانند کل روز تو را خراب و ذهنت را درگیر خود کنند! این جوش‌ها در عمق پوست و نزدیک اعصاب قرار دارند؛ به همین دلیل هم ناراحتی زیادی ایجاد می‌کنند و باید به سرعت آن‌ها را درمان کرد.

جوشهای زیر پوستی به دلیل ترشح زیاد چربی از غدد سباسه زیر پوست ایجاد می‌شوند و معمولاً در قسمت بینی، پشت گوش‌ها و مناطق دیگر صورت رشد می کنند.

جوشهای زیر پوستی به طور معمول قرمز رنگ هستند و اندازه‌های متفاوتی دارند. بیشتر ما هنگام بروز جوشهای زیر پوستی وسوسه می‌شویم که آن‌ها را فشار دهیم؛ ولی باید بدانی که نباید این کار را انجام دهی؛ زیرا به این ترتیب، خطر گسترش عفونت را افزایش می‌دهی.

"درمان خانگی جوش زیر پوستی در ۴ قدم ساده" را اینجا بخوانید.

در اینجا دو روش ساده را برای از بین بردن سریع جوشهای زیر پوستی به تو آموزش می‌دهیم که طبیعی و خانگی هستند و از همه مهم‌تر، ضرری برای پوست ندارند.

سرکه سیب: سرکه سیب تأثیر یک تونیک را دارد که باعث افزایش جریان خون در پوست می‌شود. این ماده همچنین، دارای خواص ضد عفونی‌کننده است که از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند و مانع بروز عفونت‌های پوستی می‌شود.

برای از بین بردن جوشهای زیر پوستی خود، تکه‌ای پنبه را در سرکه سیب بزن و آن را روی جوش‌های خود بمال. چند دقیقه صبر کن؛ ولی مراقب باش که این مدت زیاد طولانی نشود؛ زیرا املاح اسیدی موجود در سرکه سیب می‌تواند پوست را بسوزاند. این کار را چند بار در روز انجام بده تا جوشهای زیر پوستی تو به سرعت از بین بروند.

روش دیگر استفاده از سرکه سیب برای رفع جوشهای زیر پوستی این است که یک قاشق چایخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب گرم اضافه کنی و قبل از هر وعده غذایی آن را بنوشی. این کار به بهبود گردش خون در بدن کمک می‌کند که به نوبه خود، مانع ایجاد جوشهای زیر پوستی می‌شود.

الکل: الکل دارای خواص ضد عفونی‌کنندگی، تسکین‌دهندگی و خنک‌کنندگی است. همه این ویژگی‌ها کمک می‌کند که آلودگی‌ها از روی پوست پاک و منافذ بسته آن باز شوند. در نتیجه، می‌تواند التهاب جوشهای زیر پوستی و قرمزی ناشی از آن‌ها را کاهش دهد.

برای رفع جوشهای زیر پوستی با استفاده از الکل، تکه‌ای پنبه را در الکل بزن و به آرامی آن را روی جوشهای زیر پوستی خود بمال. اجازه بده پوست برای نیم ساعت به همان حالت بماند؛ سپس آن را با آب شست‌وشو بده.

این را چند بار در روز انجام بده تا زمانی که جوشهای زیر پوستی تو درمان شوند. اگر پس از انجام این کارها برای درمان جوشهای زیر پوستی متوجه شدی که هیچ گونه تسکینی حاصل نشده است، می‌توانی از کرم‌ها و پاک‌کننده‌هایی که برای درمان جوش تولید شده‌اند استفاده یا به متخصص پوست خود مراجعه کنی.

بیشتر بخوانید: "به سادگی ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی بساز!"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟