Yasaman

راهکارهایی مفید برای داشتن ابروهایی پرپشت و طبیعی

برای داشتن ابروهایی پرپشت و طبیعی این روش‌ها را به کار ببر

مشاور "یاسمن" در امور زیبایی "ندا فیاضی"، راهکارهایی را برای داشتن ابروهای پرپشت و طبیعی به تو می‌گوید. راهکارهایی طبیعی که می‌توانند تأثیر فراوانی در سلامت و مقاومت ابروهایت داشته باشند.

بدون شک همۀ ما در آرزوی داشتن ابروهایی پرپشت، خوش فرم و البته طبیعی هستیم؛ و برای رسیدن به این آرزو مدام به دنبال راه‌حل‌های مختلف طبیعی و غیرطبیعی می‌گردیم. ابروهای پهن باعث جوان‌تر و جذاب‌تر شدن صورت می‌شوند، به همین علت این مدل ابرو امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. از آن جایی که راهکارهای طبیعی را به روش‌های شیمیایی و غیرطبیعی ترجیح می‌دهم، پیشنهاد می‌کنم که نکات زیر را بخوان، آن‌ها را به کار ببر و مهم‌تر از همه این که برای رسیدن به نتیجۀ دلخواه صبر داشته باش.

عادت ابرو برداشتن را ترک کن:

اولین و مهم‌ترین پیشنهادم به تو این است که برای مدتی بگذاری ابروهایت به حال خودشان بمانند، تمیزشان نکن و از مواد آرایشی هم برای مدل دادن به آن‌ها استفاده نکن. بگذار به فرم طبیعی خود باقی بمانند و مطمئن باش که ارزشش را دارد.

ابروها را با کرم چرب نکن:

موقع چرب کردن صورت با کرم یا لوسیون، ناخودآگاه مقداری از این مواد به ابروها هم مالیده می‌شوند. از این پس دقت کن که کرم به ابروهایت مالیده نشود زیرا به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند.

ابروها را ماساژ بده:

روزانه ابروها را با برسی کوچک در جهت رویش مو ماساژ بده. این کار به رشد و تقویت ابروها کمک می‌کند.

از فندق سوخته استفاده کن:

این روش یکی از راهکارهای سنتی و بسیار مؤثر است. چند عدد فندق را روی شعلۀ گاز بسوزان تا سیاه شوند؛ سپس آن‌ها را بکوب تا پودر شوند، هر شب قبل از خواب مقداری از این پودر را با کمک گوش پاک کن روی ابروهایت بمال و صبح روز بعد بشور. این روش علاوه بر این که به ابروها رنگ می‌دهد، باعث تقویت و رشد آن‌ها نیز می‌گردد.

از روغن‌ها و مواد طبیعی استفاده کن:

روغن کرچک، نارگیل، زیتون و یا حتی وازلین باعث تقویت ابروها می‌شوند. روغن را روی ابروها بمال و ماساژ بده. بگذار تا به مدت نیم ساعت و یا حتی تمام شب روی ابروها بماند؛ صبح روز بعد آن را با آب بشور. توجه کن که از بین این روغن‌های طبیعی، روغن کرچک می‌تواند حساسیت زا باشد. از دیگر مواد طبیعی که می‌توانی استفاده کنی، زردهٔ تخم مرغ، لیمو، شیر، آب پیاز و آلوئه‌ورا هستند. می‌توانی هر کدام از این مواد را که در دسترس داری انتخاب کرده و به ابروهایت بمالی، ماساژ بدهی و پس از خشک شدن آن را بشوری.

تغذیه مناسب داشته باش:

آب کافی بنوش و حتما مطمئن شو که برنامه غذایی‌ات شامل مواد مغذی، پروتئین، انواع ویتامین‌ها به خصوص ویتامین B، آهن، امگا ۳ و زینک باشد.

با انجام هر یک از این راهکارها به صورت مداوم می‌توانی ابروهایی پرپشت و پهن درست مثل سابق داشته باشی. اما این را بدان! صبر حرف اول را می‌زند؛ پس صبور باش!

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟