Yasaman

۸ گام برای آموزش سایه چشم دودی

۸ مرحله برای آموزش سایه چشم دودی

آرایش چشم دودی یا اسموکی از مدل‌های آرایش چشم متداول و محبوب است که همه جا می‌توان از آن استفاده کرد. ما در ادامه، آموزش سایه چشم دودی را در ۸ گام به زبان ساده برای تو بازگو می‌کنیم تا یادگیری این سبک آرایش چشم پرطرفدار را برایت ساده‌تر کنیم.

مراحل آموزش سایه چشم دودی را به صورت گام به گام در ادامه بخوان و خیلی ساده بر طبق آن‌ها پیش برو تا آرایش چشم اسموکی زیبایی داشته باشی.

"آرایش چشم شیک و مخصوص خودت را داشته باش!" را اینجا بخوانید.

۱. پرایمر: هیچ چیز بدتر از پخش شدن سایه چشم دودی زیر چشم‌ها نیست! پس برای جلوگیری از این مشکل و برای این که آرایش چشم دودی تو در تمام طول روز ماندگار بماند، ابتدا روی پلک‌های خود کمی پرایمر بمال و با دقت آن را روی پوست خود پخش کن.

۲. کانسیلر و پنکیک: هنگامی که برای آرایش چشم دودی آماده می‌شوی، باید مثلث زیر چشم‌های خود را که معمولاً تیره است، با استفاده از کانسیلر روشن کنی. کانسیلر را در این منطقه بزن و با استفاده از انگشت حلقه خود، آن را زیر چشم‌ها پخش کن. سپس برای داشتن ظاهری طبیعی‌تر می‌توانی با استفاده از برس، مقداری پنکیک روی آن بزنی.

۳. سایه چشم دودی: حالا وقت آن است که با استفاده از یک شوت سایه، سایه چشم دودی تیره را در قسمت یک‌سوم خارجی پلک‌ها و همچنین در گوشه خارجی چشم‌ها و در مسیر چین‌خوردگی پلک‌های بالا پخش کنی. می‌توانی از سایه‌هایی به رنگ‌های قهوه‌ای، آلویی، سبز تیره یا مسی نیز برای سایر قسمت‌های پلک بالا استفاده کنی.

۴. سایه مشکی: با استفاده از سایه چشم مشکی، گوشه خارجی پلک‌ها و یک‌سوم خارجی پلک‌های پایین در مسیر خط رویش مژه‌ها را مشخص کن.

۵. خط چشم: با استفاده از خط چشم مشکی مورد نظر خود، برای پلک‌های بالا و در صورت تمایل، پلک‌های پایین، خط چشم با مدل دلخواه را رسم کن.

۶. هایلایتر: برای این که سایه چشم‌های خود را در میان سایه‌های دودی و مشکی کمی باز کنی، با استفاده از هایلایتر (سایه صدفی یا سفید براق) گوشه داخلی چشم‌ها و قسمت وسط پلک‌های خود را برجسته کن. برای قسمت وسط پلک‌ها می‌توانی از سایه‌های درخشان دیگری با رنگ‌های مسی یا شرابی نیز استفاده کنی.

۷. فر مژه: برای این که چشمانت حالت زیباتری پیدا کنند و درشت‌تر دیده شوند، در صورت تمایل می‌توانی از فر مژه استفاده کنی.

۸. ریمل: آرایش چشم اسموکی بدون استفاده از ریمل اصلاً کامل نمی‌شود! برای این منظور، برس ریمل را از قسمت پایین مژه‌ها در راستای خط رویش آن‌ها به طرف انتهای مژه‌ها حرکت بده تا ریمل به طور یکنواخت روی مژه‌ها پخش شود. در صورت تمایل، می‌توانی ۵ دقیقه صبر کنی و پس از خشک شدن لایه اول، لایه دوم ریمل را نیز روی مژه‌های خود بزنی.

بیشتر بخوانید: "آموزش روش آرایش چشم با سایه مشکی"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد