Yasaman

روش تهیه کرم پودر گیاهی برای پوست

کرم پودر گیاهی دست ساز و پوششی ارزان و طبیعی برای پوست

شاید برایت عجیب باشد که چطور می‌توان در منزل، کرم پودر گیاهی تهیه کرد! البته کمی عجیب است؛ ولی امکان‌پذیر! نتیجه کار هم بسیار عالی است: کرم پودری گیاهی و غیرشیمیایی برای پوست با صرف هزینه‌ای بسیار کمتر از محصولات کارخانه‌ای که هم می‌توانی رنگ آن را تعیین کنی و هم برای پوست بی‌ضرر است.

"یاسمن" در این مطلب، روش تهیه کرم پودر گیاهی را به تو یاد می‌دهد. "روش آرایش چشم درشت و نکته‌های کوچک، اما مهم" را اینجا بخوانید.

کرم پودر گیاهی دست ساز، پوششی ارزان و طبیعی

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه کرم پودر گیاهی

۲ قاشق چای‌خوری روغن آرگان یا روغن جوجوبا، ۱ قاشق چای‌خوری کره شی (shea butter)، نصف قاشق چای‌خوری امولسیون موم، ۱ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا، ۱ قاشق چای‌خوری عنبر سائل، ۱ تا ۴ قاشق چای‌خوری زینک اکساید، یک‌چهارم تا یک‌دوم قاشق چایخوری پودر کاکائو، یک‌دوم تا ۱ قاشق چای‌خوری پودر میکا در صورت تمایل، نصف قاشق چای‌خوری خاک رس در صورت نیاز و ۲ تا ۳ قاشق چای‌خوری پودرهای معدنی طبیعی به رنگ مورد نظر.

روش تهیه

کره شی، روغن آرگان و امولسیون موم را در ظرفی روی بخار آب حرارت بده تا کاملاً ذوب شوند. ژل آلوئه‌ورا، عنبر سائل و زینک اکساید را اضافه و مواد را کاملاً با هم مخلوط کن تا خمیر یکنواختی به دست آید. شعله را خاموش و به آرامی، شروع به اضافه کردن رنگ معدنی کن. در پایان، با استفاده از خاک رس و پودر کاکائو می‌توانی کرم را به رنگ مورد نظرت برسانی.

اجازه بده کرم تا حدی خنک شود؛ سپس رنگ و پوشش‌دهی آن را روی قسمتی از پیشانی امتحان کن تا مطمئن شوی رنگ دلخواه خود را به دست آورده‌ای. در غیر این صورت، رنگ کرم پودر را با استفاده از پودر رنگی طبیعی یا پودر کاکائو و خاک رس تغییر بده. در ضمن، می‌توانی با اضافه کردن چند قطره اسانس اسطوخودوس یا کندر، عطر و بوی خوبی به کرم پودر دست‌ساز خود بدهی.

اگر می‌خواهی خاصیت ضدآفتاب کرم خود را بالاتر ببری، کمی بیشتر زینک اکساید به آن اضافه کن. برای افزایش غلظت کرم هم اضافه کردن کمی امولسیون موم یا کره شی به تو کمک می‌کند.

این کرم پودر گیاهی را می‌توانی به راحتی در ظرفی شیشه‌ای یا ظرف آرایش قدیمی نگه داری. البته بهتر است هر بار آن را در مقادیر کم تهیه و همان موقع از آن استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "قدم به قدم مراحل آرایش صورت را یاد بگیر"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد