Yasaman

چه چیزهایی تو را از زندگی ایده‌آل خود دور می‌کنند؟

معرفی چیزهایی که تو را از زندگی ایده‌آل خود دور می‌کنند

همه ما زندگی ایده‌آلی در ذهن خود داریم که آن را می‌خواهیم. هر روز عکس افراد و زندگی آنها را می‌بینیم و با خود می‌گوییم، یک روز من هم این طوری خواهم شد! آن یک روز هیچ وقت اتفاق نمی‌افتد و این زندگی ایده‌آل به جهنمی تبدیل می‌شود که تلاش می‌کنی برای فراموش کردن آن خود را به دامن برنامه‌های تلویزیون یا خوراکی‌ها بیندازی! "یاسمن" در ادامه چیزهایی که تو را از زندگی ایده‌آل خود دور می‌کنند را معرفی می‌کند. با دوری از آنها همین امروز زندگی ایده‌آل خود را بساز.

۱. اطلاعات بیش از حد:

در زندگی روزمره‌مان، هر روز اطلاعات از تمام جهات به سمت ما می‌آیند. افراد اطراف ما، شغل‌مان، اینترنت، گوشی‌های همراه و حتی تابلوهای خیابان می‌خواهند به ما اطلاعات بیشتری بدهند. تمام این اطلاعات وارد مغز ما شده و تبدیل به بار اضافه سیستمی برای مغز ما می‌شود که خسته است! برای داشتن زندگی ایده‌آل خود، باید اکثر این اطلاعاتی که به سمتت می‌آیند را مسدود کنی. برای این کار می‌توانی از روش‌های زیر استفاده کنی:

  • از ایمیل‌های تبلیغاتی دوری کن
  • پس از خواندن روزنامه، آن را دور بریز
  • ایمیل‌های بی‌ربط را پاک کن
  • سعی کن برقراری ارتباط خود را کاهش بدهی و افراد کمتر ولی مناسب‌تر را در زندگی خود داشته باشی.

برای داشتن زندگی ایده‌آل و انجام فعالیت‌های مورد علاقه خودمان، باید برای آنها جا خالی کنیم!

بیشتر بخوانید: "هنگامی که ما خواب هستیم، افراد موفق چکار می‌کنند؟"

۲. فکر کردن بیش از حد:

اطلاعات بیش از حد، بخشی از دلیل فکر کردن بیش از حد ما است. فکر کردن انرژی ارزشمند ما را می‌گیرد. نرسیدن تفکرات و ایده‌‌ها به نتیجه می‌تواند موجب فکر کردن بیش از حد برسد. رسیدن به زندگی ایده‌آل به معنای انجام دادن است و این کار پسرعموی تصمیم‌گیری است!

دلیل اصلی دیگری برای فکر کردن بیش از حد، ایده‌آل‌گرایی است. بیش از حد فکر می‌کنیم چرا که در انتظار زمان صحیح برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن هستیم. هیچ وقت نمی‌توانی نتیجه تصمیم‌های خود را پیش بینی کنی، به همین دلیل، به جای ایده‌آل‌گرایی باید تصمیم بگیری!

۳. تصمیم‌های فراوان:

عدم توانایی در تصمیم گیری یکی از سمت‌های طیف و گرفتن تصمیم‌های فراوان سمت دیگری از طیف است. برای خالی کردن زمان و انرژی در زندگی خود باید تصمیم‌هایی که می‌گیری را به حداقل برسانی. کاهش دادن تعداد تصمیماتی که می‌گیری، می‌تواند از طریق زندگی ساده‌تر و داشتن عادت‌های مفید صورت بگیرد. به عنوان مثال تصمیم می‌گیری روزهای زوج به باشگاه بروی و از آن به بعد دیگر تصمیم گرفتن برای باشگاه رفتن برای تو از بین رفته و به صورت اتوماتیک آن کار را انجام می‌دهی.

ساده کردن زندگی بسیار راحت است. برخی از تصمیم‌هایی که روزانه می‌گیریم که باعث مصرف انرژی ما می‌شوند را بخوان:

  • چه غذایی بخورم
  • چه چیزی بپوشم
  • در وقت استراحت چکار کنم
  • برای سرگرمی چکار کنم
  • چگونه از خودم مراقبت کنم

هر کدام از این تصمیمات به نظر ریز و جزئی می‌آیند، اما زمانی که تمام اینها با هم جمع می‌شوند، انرژی، وقت و زحمت می‌طلبند. این انرژی و وقت و هزینه که صرف این تصمیم‌ها می‌کنی، مانع رسیدن تو به زندگی ایده‌آلت هستند. انرژی تصمیم‌گیری خود را به سمت چیزی ببر که به آن اشتیاق داری و آن را سر مسائل کم اهمیت هدر نده.

"چگونه برای زندگی ایده‌آل خود برنامه‌ریزی کنیم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن