Yasaman

چه چیزهایی در خانه را بیش از حد تمیز می‌کنی؟

معرفی چیزهایی در خانه که بیش از حد آنها را تمیز می‌کنی

چه باور کنی، چه خیر، تمیز کردن بیش از حد، غیرممکن نیست. چه وسیله‌ای را مرتب تمیز کنی یا آن را بیش از حد نیاز تمیز کنی، فرقی ندارد، این کار وقت و انرژی تو را هدر داده و بعضی اوقات می‌تواند به وسایل تو آسیب برساند. در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا بدانی چه چیزهایی در خانه را بیش از حد تمیز می‌کنی؟

۱. مبلمان چوبی!

می‌دانستی اسپری کردن تمیزکننده به صورت مرتب روی مبلمان چوبی می‌تواند آنها را کثیف‌تر کند؟ اسپری‌های بر اساس موم که برای چوب مناسب هستند، می‌توانند موجب جمع شدن چربی روی سطح چوب شده که در نتیجه آلودگی و غبار را به خود جذب می‌کند. بهترین کار آن است که به جای استفاده از اسپری، از یک پارچه خشک برای پاک کردن آلودگی مبلمان چوبی استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "چگونه خانه شادی داشته باشم؟"

۲. ظرف‌ها!

کسی نیست که از ظرف‌های تمیز و مرتب خوشش نیاید، اما باید بدانی که با آبکشی یا خیس گذاشتن ظرف‌ها از قبل، تنها وقت خود را هدر می‌دهی. با این که این کار به نظر اقدامی تمیزکننده می‌رسد، اما برای تمیزی ظرف‌ها از خوراکی‌ها، تنها چند قطره مایع ظرفشویی کافی است. به همین دلیل، بهتر است ظرف‌ها را در یک مرحله بشوری.

۳. شلوار جین!

تمیز نبودن شلوار جین مسئله‌ای متداول بوده و به احتمال زیاد می‌تواند عمر آن را افزایش بدهد. این پارچه که از تاروپودهای مستحکمی ساخته شده، در واقع جوری طراحی شده که بتواند مدت زیادی بدون نیاز به شستشو دوام بیاورد. همچنین در اثر شستشوی زیاد، می‌تواند بافت‌های پارچه را شل کرده و آن را از شکل بیندازی.

۴. فرش‌ها و موکت‌ها!

وقتی چیزی روی فرش یا موکت می‌ریزی، زمان تمیز کردن ممکن است سطح فرش یا موکت را بیش از حد خیس کنی. با این حال، استفاده بیش از حد از مواد تمیزکننده می‌تواند فرش یا موکت تو را تضعیف کرده و به آن آسیب برساند. پس عوض آنکه فرش یا موکت خود را به مواد تمیزکننده آغشته کنی، دفعه بعد بهتر است از محلول رقیق شده سرکه سیب و آب برای پاک کردن منطقه‌ای لکه استفاده کنی.

"چگونه زمان تمیز کردن خانه را کاهش بدهیم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن