Yasaman

نکته‌های مهمی که باید برای شستن موهایت بدانی!

آیا می‌دانی هنگام شستن موهایت چه کارهایی باید بکنی؟

ممکن است با خواندن عنوان این مطلب فکر کنی که موهایت را صحیح می‌شستی و ایراد از جنس موهایت است. اما باید به تو بگوییم برعکس چیزی که تصور می‌کنی، نحوه شستن موها درون حمام، تأثیر بسیاری بر زیبایی و سلامت آنها دارد. در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا بدانی هنگام شستن موهایت چه کارهایی باید بکنی.

۱. به موهایت روغن بزن!

زدن روغن به موها پیش از شستن آنها، شاید یکی از بهترین کارهایی باشد که برای موها انجام می‌دهی. پیش از حمام رفتن کمی روغن نارگیل یا روغن زیتون را به موها و کف سر خود بمال و پس از یک ساعت به حمام برو. با این کار موهایت را از قبل مرطوب کرده‌ای.

بیشتر بخوانید: "چگونه از حنا برای درمان شوره سر استفاده کنیم؟"

۲. آب ولرم یا خنک!

آب داغ درست مانند وسایل داغ حالت‌دهنده مو می‌تواند برای آن مضر باشد. آب داغ چربی طبیعی موهایت را شسته و همچنین رطوبت آنها را گرفته و باعث ایجاد موخوره می‌شود. بنابراین، بهتر است که همیشه موهایت را با آب ولرم یا خنک بشوری تا کوتیکول‌های موها بسته شده و رطوبت در آنها گیر بیفتد.

۳. ماساژ ملایم!

زمانی که به موهایت شامپو می‌زنی، سعی کن خیلی خشن آن را روی موها نمالی. در عوض،‌ کف سر خود را به آرامی ماساژ بده. این کار را با نوک انگشتان و حرکات چرخشی انجام بده تا از گره خوردن و آسیب دیدن موهایت جلوگیری کنی.

۴. نرم کننده برای نوک موها!

از بزرگترین اشتباهاتی که هنگام شستن موهایت می‌کنی، استفاده از نرم کننده روی تمام قسمت‌های مو است. با این کار باعث جمع شدن مواد زیادی روی ریشه موهایت خواهی شد که آنها را کم‌پشت و چرب نشان می‌دهد. در عوض سعی کن از نرم کننده مو تنها برای نوک موهایت استفاده کنی که نیاز به رطوبت بیشتری دارد.

"می‌دانی چرا موهایت چرب می‌شوند؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟