Yasaman

آموزش تهیه چند نوع شیرینی مخصوص عید برای پذیرایی از مهمانان عزیز نوروزی!

آموزش تهیه چند نوع شیرینی مخصوص عید در منزل

در طول دید و بازدیدهای نوروزی گاه پیش می‌آید که عده‌ای برای دیدار به منزل می‌آیند؛ اما خانم صاحبخانه در منزل شیرینی ندارد یا این که دوست دارد از مهمانان با شیرینی‌های خانگی دست‌پخت خود پذیرایی کند و هنرش را به نمایش بگذارد! اگر تو هم دوست داری شیرینی‌های عید را خودت در منزل تهیه کنی یا این که در شرایطی قرار گرفتی که امکان خرید شیرینی برایت وجود نداشت، می‌توانی چند مدل شیرینی و تنقلات مخصوص عید را به روشی آسان در خانه تهیه کنی.

"یاسمن" روش تهیه ۴ مدل شیرینی و تنقلات مخصوص عید را در ادامه به تو یاد می‌دهد.

روش تهیه شیرینی برنجی در منزل برای پذیرایی از مهمانان نوروزی

شیرینی برنجی

مواد لازم: پودر قند: ۱۲۰ گرم، کره: ۱۵۰ گرم، آرد برنج: ۳۷۵ گرم، تخم‌مرغ: ۲ عدد، گلاب: مقداری، زعفران (در صورت تمایل): کمی، خلال پسته برای تزئین.

طرز تهیه: با استفاده از همزن برقی، کره و پودر قند را به مدت ۱۰ دقیقه هم بزن تا خمیری پوک و سفید به دست آید. تخم‌مرغ‌ها را یکی یکی به خمیر اضافه و خوب با هم مخلوط کن. حالا آرد برنج را اضافه و در مرحله آخر، گلاب را کم‌کم با خمیر مخلوط کن.

خمیر را در کیسه‌ای بریز و به مدت ۴ ساعت در دمای آشپزخانه قرار بده تا استراحت کند. پس از این مدت، از خمیر به اندازه یک فندق بردار و آن را گرد کن. با استفاده از ماسوره‌ای ساده روی آن نقش بینداز و یک عدد خلال پسته را برای تزئین در وسط شیرینی‌ها فرو کن.

شیرینی‌ها را در سینی فر بچین و به مدت ۱۰ دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه قرار بده.

"تهیه سبزه عید به روشی خاص و جدید با استفاده از خوشه‌های گندم" را اینجا بخوانید.

روش تهیه قطاب یزدی در منزل برای پذیرایی از مهمانان نوروزی

قطاب یزدی

مواد لازم:

آرد: ۲۰۰ گرم، بیکینگ پودر: یک‌دوم قاشق چایخوری، شیر: یک‌دوم پیمانه، پودر پسته: یک‌چهارم پیمانه، زرده تخم‌مرغ: ۱ عدد، گردوی خرد شده: مقداری، روغن جامد: ۳ قاشق سوپخوری، مخلوط پودر قند و پودر بادام:یک‌دوم پیمانه، پودر هل: ۱ قاشق چایخوری، گلاب: مقداری، پودر قند برای تزئین: به مقدار کم.

طرز تهیه:

روغن را آب کن و اجازه بده که سرد شود. شیر، زرده تخم‌مرغ، بیکینگ پودر و روغن را با هم مخلوط کن. سپس آرد را کم‌کم به مواد اضافه کن تا خمیر نرم و چسبناکی به دست آید. این خمیر را به مدت ۲ ساعت در کیسه فریزر و در جای خنکی (اما نه داخل یخچال) قرار بده.

پس از این مدت، خمیر را باز کن و قالب بزن. در ظرفی پودر قند و پودر بادام، پودر پسته، هل و گردو را با کمی گلاب مخلوط کن تا به شکل خمیر درآید. یک قاشق چایخوری از این خمیر را داخل خمیرها بگذار و دور آن را ببند؛ سپس داخل روغن داغ سرخ کن. در مرحله پایانی، قطاب‌ها را داخل پودر قند بغلتان.

بیشتر بخوانید: "روش تهیه سمنوی خانگی برای سفره هفت‌سین امسال"

روش تهیه سوهان کنجدی در منزل برای پذیرایی از مهمانان نوروزی

سوهان کنجدی

مواد لازم:

کنجد: ۴۰ گرم، شکر: ۱۲۰ گرم، کره: ۱ قاشق سوپخوری، زعفران: ۱ قاشق چایخوری.

طرز تهیه:

شکر را بدون آن که قاشقی در آن فرو کنی، کاراملی کن. می‌توانی ظرف آن را روی حرارت بچرخانی تا کارامل نسوزد. سپس کنجد را اضافه و ۲ دقیقه صبر کن. حالا کره و زعفران خشک را به مواد بیفزا.

مواد را از روی حرارت بردار و با استفاده از قاشق، مقداری از آن را بردار و کف سینی فر چرب شده‌ای بریز. این کار را ادامه و سوهان‌ها را با فاصله از هم قرار بده. پس از سفت شدن تکه‌های سوهان، آن‌ها را از سینی جدا کن.

برای تهیه سوهان عسلی، ۱۲۵ گرم شکر را با ۶۰ گرم عسل روی حرارت قرار بده. حالا ۱۲۵ گرم خلال بادام را به همراه ۶۰ گرم روغن مایع به آن‌ها اضافه کن و مواد را سریع هم بزن. یک قاشق چایخوری زعفران را نیز اضافه کن و مانند قبل سوهان‌ها را در سینی بریز.

برای سلامت بیشتر خود حتماً این مطلب را بخوانید: "خانه‌تکانی امسال را با استفاده از ترکیبات طبیعی و غیرشیمیایی انجام بده!"

روش تهیه شیرینی نخودچی در منزل برای پذیرایی از مهمانان نوروزی

شیرینی نخودچی

مواد لازم:

آرد نخودچی: ۲۵۰ گرم، روغن: ۱۵۰ گرم، پودر شکر: ۱۵۰ گرم، پودر هل: ۱ قاشق سوپخوری.

طرز تهیه:

روغن و پودر شکر را به مدت ۱۰ دقیقه با یکدیگر هم بزن بزن تا خمیر نرم و پوکی به دست آید. آرد نخودچی و هل را نیز به آن‌ها اضافه کن و هم بزن تا کاملاً حالت خمیری شکل پیدا کند.

روی خمیر را بپوشان و آن را یک شب تا صبح در یخچال قرار بده. سپس روی میز کار مقداری آرد بپاش و خمیر نان نخودچی را با کمک یک لایه نایلون یا کاغذ روغنی به ضخامت تقریباً یک سانتی‌متر روی آن باز کن. خمیر را قالب بزن و شیرینی‌ها را داخل سینی فر بچین. سینی را به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه در فری که از قبل با حرارت ۱۸۰ درجه گرم شده است، قرار بده.

پس از این مدت سینی را از فر خارج کن؛ ولی به هیچ وجه به شیرینی‌ها دست نزن و اجازه بده به آرامی خنک شوند. پس از ۵ ساعت، شیرینی‌های نخودچی برای پذیرایی از مهمان‌ها آماده هستند.

بیشتر بدانید: "چطور با رعایت حالت‌های درست بدنی، بدون درد خانه‌تکانی کنیم؟"

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن