Yasaman

همه آنچه که باید درباره ليزر كردن موهای زائد بدانی!

همه آنچه که باید در مورد ليزر كردن موهای زائد بدانی!

اپیلاسیون و استفاده از تیغ از روش‌های موقتی رفع موهای زائد هستند که دردسر نیز دارند. ولی ليزر كردن موهای زائد روشی دائمی است که تو را برای همیشه از شر موهای زائد خلاص می‌کند و بدون شک، ارزش امتحان کردن را دارد.

ليزر كردن موهای زائد با تمرکز بر فولیکول‌های مو انجام می‌شود. در واقع، رنگدانه‌های موجود در فولیکول‌های مو نور لیزر را جذب می‌کنند و به این ترتیب، از بین می‌روند.

ليزر كردن موهای زائد برای نقاط مختلف بدن مانند صورت، پاها، بازوها و... کاربرد دارد. یکی از مزایای ليزر كردن موهای زائد این است که لیزر می‌تواند با دقت و به طور انتخابی، موهای منطقه مورد نظر را هدف قرار دهد؛ بدون این که به پوست اطراف آن قسمت آسیبی وارد کند.

"لیزر موهای زائد و باید و نبایدهای آن" را اینجا بخوانید.

هر پالس لیزر یک‌چهارم ثانیه طول می‌کشد و می‌تواند موهای زائد بسیاری را در همان زمان از بین ببرد. مناطق کوچک‌تر مانند لب فوقانی را می‌توان در کمتر از یک دقیقه درمان کرد؛ ولی ليزر كردن موهای زائد مناطق بزرگ‌تری مانند پشت یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد. پیش‌بینی معمول برای ليزر كردن موهای زائد در بیشتر افراد بین سه تا هفت جلسه است.

ليزر كردن موهای زائد چیزی بیش از روشی برای رفع موهای ناخواسته است. این یک روش پزشکی است که انجام آن نیاز به آموزش دارد. بنابراین، پیش از ليزر كردن موهای زائد خود به طور کامل مدارک پزشکی مرکز درمانی مورد نظرت را بررسی کن.

اگر قصد داری برای ليزر كردن موهای زائد خود اقدام کنی، باید شش هفته قبل از درمان، کارهایی مانند اپیلاسیون و الکترولیز موها را کنار بگذاری. آن هم به این دلیل که لیزر، ریشه موها را برای از بین بردن آن‌ها هدف قرار می‌دهد.

همچنین، باید تا شش هفته بعد از ليزر كردن موهای زائد از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید خودداری کنی تا عوارض لیزر درمانی تشدید نشود.

درست قبل از ليزر كردن موهای زائد، موها به ارتفاع چند میلی‌متر بالاتر از سطح پوست کوتاه می‌شوند. تجهیزات لیزری نیز با توجه به رنگ، ضخامت و محل قرار گرفتن موها روی بدن و همچنین، رنگ پوست تنظیم می‌شود.

بسته به نوع لیزر یا منبع نور مورد استفاده، تو و تکنسین یا پزشک باید از محافظ مناسب چشم‌ها استفاده کنید. همچنین، لازم است که از لایه بیرونی پوست با ژل سرد یا دستگاه خنک‌کننده ویژه محافظت شود.

پس از ليزر كردن موهای زائد ممکن است نیاز به استفاده از کیسه یخ، کرم یا لوسیون‌های ضد التهابی یا آب سرد برای کاهش هر گونه ناراحتی داشته باشی. ممکن است جلسه درمانی بعدی تو برای چهار تا شش هفته بعد برنامه‌ریزی شود.

یک یا دو روز پس از ليزر كردن موهای زائد، ممکن است لازم باشد در منطقه تحت درمان از کمپرس آب سرد و مرطوب‌کننده استفاده کنی. طی ماه‌های آینده، موهایی که لیزر شده‌اند، از بین می‌روند. استفاده از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از تغییرات موقت در رنگ پوست محل تحت درمان ضروری است.

سایر عوارض جانبی ليزر كردن موهای زائد شامل تورم، قرمزی و زخم می‌شود. آلرژی دائمی یا تغییرات در رنگ پوست نیز بسیار نادر است.

در پایان بد نیست که درباره هزینه‌های ليزر كردن موهای زائد نیز صحبت کنیم. باید بدانی که هزینه این کار بسته به وسعت محل مورد درمان، زمان مورد نیاز برای انجام آن و تعداد جلسه‌های درمانی لازم متغیر است.

بیشتر بخوانید: "روشی برای درمان موهای زاید بدن و صورت به طور همزمان!"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟