Yasaman

آنچه که درباره رفع موهای زائد بدن به روش اپیلاسیون با موم نمی‌دانی!

نکته‌هایی که باید درباره رفع موهای زائد بدن به روش اپیلاسیون با موم بدانی

رفع موهای زائد بدن به روش اپیلاسیون با موم یکی از ساده و کم‌ضررترین راه‌ها برای از بین بردن موهای زائد است که پوستی نرم و صاف را به تو هدیه می‌دهد. ولی آیا فکر می‌کنی همه نکته‌ها را درباره رفع موهای زائد بدن با روش اپیلاسیون می‌دانی؟!

باید به تو بگوییم که بیشتر خانم‌ها با اصلی‌ترین مراقبت‌های پوستی و نکته‌های لازم درباره رفع موهای زائد بدن به روش اپیلاسیون با موم آشنا نیستند! برای دانستن مهم‌ترین این موارد، ادامه این مقاله مفید را بخوان.

۱. ابتدا باید بدانی که رفع موهای زائد بدن به روش اپیلاسیون با موم در سنین کمتر از ۴۵ سال توصیه می‌شود؛ چون پس از این سن، خاصیت ارتجاعی پوست و توانایی آن در ترمیم خود کاهش می‌یابد و احتمال آسیب رسیدن به پوست وجود دارد. پس از ۴۵ سالگی استفاده از سایر روش‌ها برای رفع موهای زائد توصیه می‌شود.

"از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از شکر و ملاس" را اینجا بخوانید.

۲. نکته دیگر درباره رفع موهای زائد بدن به روش اپیلاسیون با موم این است که این کار را در روزهای قاعدگی انجام ندهی؛ چون درد و حساسیت پوستی بیشتری را برایت ایجاد خواهد کرد.

۳. بهتر است پیش از اپیلاسیون با موم، پوست خود را کیسه بکشی و کاملاً تمیز کنی تا حتی موهایی را که زیر پوست گیر افتاده‌اند، از بین ببری.

۴. توصیه می‌شود صبح‌ها اپیلاسیون با موم انجام ندهی؛ چون ممکن است پس از این کار، التهاب پوست بیشتر شود. بنابراین، کار اپیلاسیون را بهتر است به بعدازظهر موکول کنی.

۵. پیش از اپیلاسیون با موم از کرم‌های مرطوب‌کننده پوست استفاده نکن؛ چون مانع برداشتن موهای زائد بدن به طور کامل می‌شود. کار مرطوب کردن پوست را به بعد از اپیلاسیون خود موکول کن تا التهاب و خشکی پوست را از بین ببری.

۶. در آخر باید گفت که اگر از شیوه رفع موهای زائد بدن به روش اپیلاسیون با موم استفاده می‌کنی، پس از آن سعی کن تا مدتی در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیری؛ چون پوست در این زمان حساس و تحریک‌پذیرتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: "یکی از بهترین راه های از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از مواد طبیعی"

مطالب مرتبط

کرم از بین برنده لک صورت و شفاف‌کننده پوست "اوسرین"
زیبایی

کرم از بین برنده لک صورت و شفاف‌کننده پوست "اوسرین"