Yasaman

نکته‌هایی که برای فر کردن موها باید بدانی

معرفی نکته‌هایی که برای فر کردن موها باید بدانی

اگر همیشه یک مدل موی ثابت داری که تغییر چندانی در آن صورت نمی‌دهی، وقت آن رسیده با فر کردن موها، استایل جدیدی را امتحان کنی. برای فر کردن موها روش‌های متفاوتی وجود دارد که به نوع و جنس مو بستگی دارند. اما تکنیک‌هایی که برای این کار استفاده می‌شوند، تقریباً یکسان هستند. در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا نکته‌های مهم برای فر کردن موها را بخوانی.

۱. به روش صحیح حجم موها را افزایش بده!

شامپو و نرم کننده: به خاطر داشته باش که فر موها تا زمانی دوام دارد که موها سبک و بدون هیچ موادی باشند. به همین دلیل، قدم اول شستن موها است. از یک شامپو و نرم کننده سبک استفاده کن که باعث سنگینی موها نمی‌شوند.

سشوار کشیدن: سشوار کردن موها می‌تواند به شدت در افزایش حجم آنها مؤثر باشد. با این حال، نباید این کار را به صورت مرتب انجام بدهی. سعی کن از یک سشوار با سری مخصوص موی فر برای خشک کردن موها استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "گالری ایده‌های رنگ موی بالیاژ برای موهایی جذاب"

۲. برای موها بافت ایجاد کن!

همانطور که گفتیم، محصولات صحیح مهم‌ترین عنصر برای این کار هستند. به همین دلیل بهتر است برای خرید یک اسپری مو یا موس موی خوب سرمایه‌گذاری کن. از این مواد روی موهای خشک یا خیس استفاده کن تا بافت مورد نیاز برای حفظ فرها را به موها ببخشد. همچنین از اسپری موی مناسبی در نهایت استفاده کن تا فرها دوام بیشتری داشته باشند.

۳. از آسیب دیدن موها جلوگیری کن!

موهای آسیب دیده هیچ وقت نمی‌توانند حالت فر را نگه داشته یا زیبا به نظر برسند. اگر موخوره داری یا موهایت وز هستند، فرهای مویت نامنظم و شلخته به نظر می‌رسند. به علاوه، هر چه موهایت کمتر وز باشند، فرهای زیباتری خواهی داشت. در نهایت هم مطمئن باش هنگام استفاده از حرارت برای حالت دادن به موها،‌ از اسپری‌های مناسب ضدحرارت استفاده کنی تا آسیبی به موهایت نرسد.

"فیلم آرایش مو برای حالت دادن به موها به ساده‌ترین روش" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟