Yasaman

چگونه به عزیزان خود در کاهش وزن کمک کنیم؟

آیا می‌دانی چگونه به عزیزان خود در کاهش وزن کمک کنیم؟

با این که افزایش وزن همیشه برای همه بد نیست، اما با افزایش سن، برای سلامتی خطرناک‌تر است. دلیل افزایش وزن با بالا رفتن سن، کاهش نرخ متابولیسم و ابتلا به بیماری‌های متعدد است. کاهش وزن همیشه فوق‌العاده است، اما ممکن است تشویق یکی از عزیزان یا دوستان خود به این کار کمی دشوار باشد. در ادامه بخوان چگونه به عزیزان خود در کاهش وزن کمک کنیم؟

۱. مشوق باش نه مربی:

نباید به دنبال اشتباهاتی باشی که دوستت در رژیم گرفتن خود انجام می‌دهد. در عوض باید آنها را برای کارهایی که درست انجام می‌دهند، تشویق کنی. این کار به آن معنی است که آنها را برای رسیدن به اهداف خود یا حتی تلاش برای آن، ستایش کنی. همچنین نباید بر اهدافی که به آن نرسیده‌اند تمرکز کنی تا روحیه آنها را از بین نبری.

بیشتر بخوانید: "چند توصیه مفید برای داشتن روابطی خوب با اطرافیان"

۲. برنامه آنها را به صورت فعال دنبال کن:

داوطلب شو تا با آنها غذای رژیمی بخوری یا حداقل خوراکی‌هایی که می‌خورند را امتحان کنی. اگر آنها به باشگاه می‌روند و تو هم امکان رفتن داری، حتماً به آنها ملحق شو. به صورت کلی باید برنامه کاهش وزن و زندگی سالم آنها را به صورت فعال دنبال کنی تا انگیزه و انرژی بگیرند.

۳. به ایجاد انگیزه‌های سالم کمک کن:

اگر دوستت به هدف هفتگی یا ماهانه خود رسیده است، سعی کن یه برنامه برای جشن گرفتن این موفقیت تدارک ببینی. بهتر است این مراسم با تمرکز بر روی غذا انجام نشود. سعی کن هنگام برنامه‌ریزی بر فعالیت‌هایی تمرکز کنی که باعث می‌شود زمان بیشتری با هم بگذرانید و همچنین عادت‌های سالم پیدا کنید.

۵. قضاوت نکن:

زمانی که دوستت روز بدی داشته، بهتر است به جای قضاوت کردن، به مشکلات او گوش بدهی. از آنها درباره روند کاهش وزن خود سؤال کن و اگر از برنامه خود لغزش داشتند، به درد دل آنها گوش بده. اگر می‌دانی که دوستت هنگام مشکلات به سمت غذا می‌رود، کاری کن که به جای غذا به سمت تو بیاید و به جای خوردن با تو صحبت کند.

"چگونه با افراد دشوار رفتار کنیم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن