Yasaman

چگونه خانه شادی داشته باشم؟

معرفی نکته‌هایی برای داشتن خانه شاد و صمیمی

خانه‌های ما، بخشی از وجود ما هستند: کارهایی که در چهاردیواری خود انجام می‌دهیم، بر روحیه و بازدهی ما تأثیر گذاشته و همچنین نحوه دید ما به زندگی را تغییر می‌دهد. تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که می‌توانیم تنها با تغییر کوچک‌ترین چیزها و عادت‌‌ها، بر شادی خود تأٔثیر بگذاریم. در ادامه با نکته‌هایی برای داشتن خانه شاد و صمیمی آشنا شو.

۱. تخت خواب را مرتب کن!

با مرتب کردن تخت خواب خود هر روز صبح، اتاقت بلافاصله مرتب‌تر و منظم‌تر به نظر می‌رسد. با این کار می‌توانی از فضای اتاق خواب خود برای کارهای ابتدای روز خود استفاده کنی. مرتب به نظر رسیدن اتاق خواب همچنین تأثیر زیادی در روحیه و انرژی تو دارد.

بیشتر بخوانید: "ایده‌های جذاب برای تزئین اتاق خواب که جایی ندیده‌ای!"

۲. هر اتاق را به حالت آماده‌باش دربیاور!

اگر نتوانی کلیدهای خود را پیدا کنی، ایجاد تغییر بسیار دشوار خواهد بود! واقعیت آن است که شلوغی و بهم ریختگی اتاق و محیط زندگی عامل استرس است. این کار ساده است: سعی کن در روز حدود ۳ دقیقه به هر اتاق اختصاص بدهی تا پیش از خروج از خانه، آن را به حالت آماده باش دربیاوری.

۳. وسایل احساسی را در گوشه کنار خانه به نمایش بگذار!

یکی از دلایلی که تجربه‌ها بیشتر از وسایل مادی باعث شادی ما می‌شوند، چرخه لذتی است که فراهم می‌کنند: برنامه‌ریزی تجربه، انتظار برای آن، لذت بردن از آن و در نهایت به یاد آوردن آن. می‌توانی خانه خود را تبدیل به گالری تجربیات زندگی خود بکنی!

۴. اگر نمی‌توانی از کاری فرار کنی، به دل آن برو!

ظرف‌های کثیف خود به خود تمیز نمی‌شوند، به همین دلیل باید آن کار را انجام بدهی و با این طرز فکر، از آن لذت هم خواهی برد. موسیقی مورد علاقه خود را پخش کن و با تصور آشپزخانه تمیز پس از تمام کردن کارها، شروع به شستن ظرف‌ها بکن. مطمئن باش، این کار بیشتر از چند قطعه موسیقی زمان نیاز ندارد و در همین مدت کوتاه، آرامش و تمیزی را به خانه خود آورده‌ای!

"گالری ایده‌های جذاب برای تزئین میز ناهارخوری" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن