Yasaman

پیش از استفاده از روغن نارگیل برای مو این نکات را بخوان!

نکات مهم استفاده از روغن نارگیل برای مو سر تو

روغن نارگیل را یک ماده جادویی همه‌کاره می‌نامند و همه جا خواص روغن نارگیل برای مو و پوست خودت را می‌خوانی. اما آیا واقعاً می‌دانی که چگونه از روغن نارگیل برای مو خودت استفاده کنی؟ در ادامه، "یاسمن" نکات ضروری استفاده از روغن نارگیل برای مو سر را به تو می‌گوید.

چرا از روغن نارگیل برای مو استفاده کنیم؟

روغن نارگیل غنی‌ترین منبع تری‌گلیسرید با زنجیره متوسط است، این تری‌گلیسریدها، از انواع اسیدهای چربی هسند که ویژگی‌های آنتی‌باکتریال و ضدمیکروب دارند که برای بدن بسیار مغذی هستند. این روغن همچنین حاوی مقادیر زیادی از لائوریک اسید است.

بیشتر بخوانید: "با "یاسمن" فواید روغن نارگیل برای مو را بشناس!"

لائوریک اسید به طور طبیعی در شیر مادر ایجاد می‌شود و همچنین باعث تقویت سلامت هورمونی و سلولی می‌شود. این ویژگی مفید روغن نارگیل از دلایلی است که موجب جلوگیری از کاهش سطح پروتئین موها می‌شود. ساختار روغن نارگیل هم به آن اجازه نفوذ راحت‌تری در مو و فولیکول‌های آن را می‌دهد.

با این حال، استفاده مستقیم از روغن نارگیل برای مو سر می‌تواند نتیجه‌های معکوس هم به همراه داشته باشد، به خصوص برای افرادی که موهای چرب دارند.

چه زمانی از روغن نارگیل برای مو استفاده کنیم؟

شکی نیست که روغن‌های خاصی می‌توانند برای موی سر مفید باشند. برخی از ما با استفاده بیش از حد از شامپو، این روغن‌های مفید را از بین می‌بریم. اما آیا اضافه کردن روغن روی موها راه‌حل درستی است؟

الزاماً اینطور نیست!

ظاهراً برخی از روغن‌ها برای موی سر، خواص جامعی دارند، اما روغن نارگیل الزاماً همیشه یکی از آنها نیست. استفاده از روغن نارگیل برای مو سر، نتایج متفاوتی نشان داده است، برای برخی موهایی بسیار جذاب و پرپشت به ارمغان آورده و برخی را نیز عاصی کرده است. دلیل تفاوت نتایج روغن نارگیل برای مو سر، در جنس مو است.

معمولاً افرادی که موهای براق یا نیمه‌براقی دارند، نتایج خوبی از استفاده از روغن نارگیل برای مو سر می‌بینند و متوجه موهای براق‌تر و سالم‌تر خودشان می‌شوند. اما افرادی که موهای خشک یا کدر دارند، ممکن است کمبود پروتئین نداشته باشند و روغن نارگیل برای مو سر آنها، می‌تواند باعث خشکی بیشتر و ریزش مو شود. برای این افراد، روغن‌های دیگر، مانند آرگان یا کرچک توصیه می‌شود.

"چگونه در خانه از روغن نارگیل برای تقویت موی سر استفاده کنیم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟