Yasaman

نکات ضروری برای آرایش صورت گرد و داشتن آرایشی بی نقص و عالی

آرایش صورت گرد با رعایت نکات ضروری و مناسب

اگر شکل صورت تو گرد است و دوست داری حالت استخوانی و کشیده‌تری داشته باشد، با "یاسمن" همراه شو تا به تو بگوید چه کار کنی تا گردی صورت تو، کمتر به چشم بیاید.

با دنبال کردن این نکته‌ها، می‌توانی آرایش حرفه‌ای‌تر و صورت زیباتری داشته باشی. اما یادت باشد که باید حتماً در ابتدا این تکنیک‌ها را تمرین کنی تا در اجرای آنها خبره شوی.

۱. رنگ‌های روشن را در وسط صورت متمرکز کن:

جاهای روشن‌تر صورت تو برجسته‌تر هستند، پس باید بینی، چانه و وسط پیشانی تو بیشتر به چشم بیایند. برای ایجاد حالت صورت کشیده، به دو رنگ کرم پودر نیاز داری. یکی باید به رنگ پوست تو، و دیگری باید یک درجه تیره‌تر باشد. کرم پودر روشن‌تر را در مرکز پیشانی، وسط بینی و روی چانه‌ات بزن.

۲. رنگ‌های تیره را در حاشیه استفاده کن:

برای برجسته شدن گونه‌های خودت، رنگ‌های تیره را در ناحیه‌هایی از صورت که می‌خواهی کمتر دیده شوند، مانند چانه و فک استفاده کن. کرم پودری که یک درجه تیره‌تر است را روی گیجگاه و زیر پرترین قسمت‌های گونه‌ات بزن. با این کار، این قسمت‌ها کمتر به چشم می‌آیند و صورت کشیده‌تر به نظر می‌رسد. حتماً کرم پودر را پخش کن تا مرز دو رنگ محو شود.

"آموزش آرایش کانتورینگ برای صورت‌های مربع شکل" را اینجا بخوانید.

آرایش صورت گرد با رعایت نکاتی ضروری، مفید و مناسب

۳. روی تمام صورت پودر بزن:

برای آرایش صورت گرد، بعد از زدن کرم پودر، با یک برس آرایشی نرم، به تمام صورت خودت پودر بزن. پودر حالت رنگین کمانی دارد که روی قسمت‌های روشن صورت، تاکید بیشتری می‌کند و آنها را برجسته‌تر نشان می‌دهد.

۴. روی یک قسمت به خصوص تمرکز کن:

پس از زدن کرم پودر، انتخاب کن که بیشتر می‌خواهی روی کدام بخش صورت خودت تاکید کنی. اگر رژ لب روشن بزنی و روی آن برق لب بزنی، وسط صورت بیشتر به چشم می‌آید. اما منظور ما این نیست که اگر رژ لب قرمز یا تیره دوست داری، از آن صرف نظر کنی. در هر صورت، اگر بر لب‌ها بیشتر تمرکز کنی، صورت تو کشیده‌تر به نظر می‌رسد.

۵. رژ گونه مناسب انتخاب کن:

از آنجایی که باید رژگونه را روی گونه‌هایت بزنی، آن را حتماً از طیف روشن انتخاب کن. این کار گونه‌هایت را برجسته نشان می‌دهد و ناحیه‌های زیر گونه‌ات کمتر به چشم می‌آیند.

بیشتر بخوانید: "آموزش تصویری کانتورینگ صورت گرد و نکات مهم آن"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد