Yasaman

نکاتی که باید برای داشتن موهایی بلند و سالم رعایت کرد

نکاتی باید برای داشتن موهایی بلند و سالم

همۀ ما زمانی که هنرپیشه‌ها و ستارگان سینما را با موهای بلند، زیبا و درخشان می‌بینیم، دلمان می‌خواهد که موهایمان به همان زیبایی باشند. "یاسمن" امروز با توصیه‌هایش به تو کمک می‌کند تا با به کار گرفتن چند ترفند ساده، طبیعی و آسان، موهایی بلند، سالم و فوق‌العاده‌ داشته باشی.

تا آن جایی که می‌شود، از لوازم حرارتی استفاده نکن: سعی کن تا در حد امکان از استفادۀ وسائل حرارتی چون سشوار، بابلیس، اتوی مو، بیگودی برقی و ... خودداری کرده و برای خشک کردن، صاف کردن و مدل دادن به موهایت، از روش‌های طبیعی استفاده کنی. هیچ چیزی بیشتر از حرارت زیاد به موها آسیب نمی‌رساند. در صورت استفاده از این وسائل، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موها، از مواد محافظت کننده در مقابل حرارت استفاده کن.

چیدن نوک موها: هر چه موها بلندتر می‌شوند، سلامتی خود را نیز بیشتر از دست داده و دچار موخورگی می‌گردند. به خصوص زمانی که رنگ شده باشند. برای جلوگیری از این مشکل کافی است ماهی یک بار، نوک موهایت را تا یک سانتیمتر کوتاه کرده و با این کار به سلامتی آن‌ها کمک کنی.

مرطوب کردن: پس از خلاصی از شر موخوره، می‌توانی با استفاده از یک کاندیشنر، از بروز موخوره مجدد جلوگیری کنی. سعی کن تا هفته‌ای یک بار از کاندیشنرهای عمیق (که بین ۵ تا ۳۰ دقیقه روی موها می‌مانند) استفاده کنی. با کمک روغن‌های مختلف که برای موها و پوست سر فواید زیادی دارند، مواد غذایی مورد نیاز موها را تأمین کنی. این نکته را به خاطر بسپارید که برای داشتن موهایی بلند و زیبا، ابتداء می‌بایست موهایی سالم و قوی داشته باشی. موهای کوتاه سالم، زیباتر از موهای بلند ضعیف و آسیب دیده‌ هستند.

تغذیۀ مناسب: داشتن موهایی ضعیف، ناسالم و کم جان نشانۀ برنامۀ غذایی نامناسب است. اگر به بدن ما غذای کافی و مناسب نرسد، موهای ما نیز دچار سوء تغذیه شده و طراوت و شادابی خود را از دست می‌دهند. برای داشتن موهایی سالم، یک رژیم غذایی مناسب باید شامل میوه‌ها و سبزیجات تازه و سالم و همین طور مقدار کافی پروتئین باشد. با نوشیدن آب فراوان و مصرف مولتی ویتامین برای تأمین کردن ویتامین‌های مورد نیاز بدن، سلامت و همین طور زیبایی موهایت را تضمین کن.

از شانه کردن موهای خیس خودداری کن: سعی کن هنگامی که موهایت خیس هستند، از شانه زدن آن‌ها خودداری کنی؛ زیرا وقتی که موها خیس هستند، میزان آسیب پذیری آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. به یاد داشته باش که هنگام شامپو زدن، ریشه‌های موها را نمالی زیرا با این کار، موها تضعیف خواهند شد. به آرامی پوست سرت را ماساژ بده تا جریان خون بهبود پیدا کند. در ضمن از خشک کردن و مالیدن موها با حوله جداً خودداری کن. بگذار تا موهایت به صورت طبیعی و به آرامی خشک شوند. اگر هنگام خشک شدن، موهایت وز کرده یا به یکدیگر گره می‌خورند، بهترین کار استفاده از یک شانۀ چوبی با دندانه‌هایی بزرگ و گشاد از هم است.

استفاده از وسایل و به کارگیری مدل‌هایی که به مو آسیب نمی‌رسانند: برای بستن موهایت هرگز از کش یا ریسمان لاستیکی استفاده نکن. در ضمن از استفادۀ از زیورآلات فلزی برای موها خودداری کن. وقتی که بخواهی این وسایل را از روی موهایت برداری، به آن‌ها آسیب می‌رسانند. از وسایلی استفاده کن که به موهایت آسیبی نرسانند. بعضی‌ها اعتقاد دارند که استفاده از بالش ساتن هنگام خواب، از شکستن و خشک شدن موها جلوگیری می‌نماید. در ضمن سعی کن مدل‌هایی را انتخاب کنی که آسیبی به موهای تو نرسانند. به عنوان مثال، بستن محکم موها به صورت دم اسبی، موها را از ریشه کشیده و آن‌ها را به شدت تضعیف می‌کند. به طور کلی تمام مدل‌هایی که ریشۀ موها را کشیده یا آن‌ها را تحت فشار می‌گذارند، به موها آسیب زیادی می‌رسانند.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟