Yasaman

گزارش یاسمن از نمایشگاه آثار بهرام دبیری با عنوان دشنه در دیس در گالری گلستان

 نمایشگاه آثار بهرام دبیری با عنوان دشنه در دیس در گالری گلستان

دیروز، یعنی روز جمعه نمایشگاهی از آثار نقاش مشهور "بهرام دبیری" در گالری گلستان واقع در خیابان کماسایی در محله دروس تهران، گشایش یافت. "یاسمن" هم از این نمایشگاه جالب و دیدنی که با عنوان "دشنه در دیس" و در محکومیت تروریزم و خشونت برگزار می‌شود، گزارشی برای تو تهیه کرده که با هم می‌خوانیم. شاید تا حالا خروس‌های او را دیده باشید. او سال‌ها است که به کشیدن این خروس‌ها مشغول است. خروس‌هایی زیبا که هم نشان از ایرانی بودن و هم از علاقه "دبیری" به زندگی روستایی ایران دارند. ولی اکنون، نمایشگاهی از گونه‌ای دیگر درگالری گلستان بر پا شده است. نمایشگاهی با عنوان "دشنه در دیس". این مجموعه شامل ۲۳ طراحی خلق شده با قلم سیاه روی مقوا است که در سال‌های ۶۰، یعنی سال‌های پس از انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی خلق شده‌اند، البته تاکنون در جایی به نمایش درنیامده‌اند.

بیشتر بخوانید: "رونمایی از کتاب "سایۀ پدربزرگ‌ام": زندگی و آثار هنرمند معاصر هوشنگ پزشک‌نیا"

گزارش نمایشگاه بهرام دبیری با عنوان دشنه در دیس در گالری گلستان

"بهرام دبیری" متولد سال ۱۳۲۹ در شهر زیبای شیراز است. او در سال ۱۳۵۴ از دانشکده هنرهای زیبای تهران فارق‌التحصیل شد و تاکنون آثار او در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری به نمایش گذاشته شده‌اند.

"دبیری" از مهم‌ترین نقاشان و هنرمندان معاصر کشور ما است. پس "یاسمن" به تو توصیه می‌کند که حتما سری به گالری گلستان بزنی و از دیدن این نمایشگاه که البته تمی غمگین ولی عمیق و متفکرانه دارد، لذت ببری!

نمایشگاه "دشنه در دیس" به مدت یک هفته و تا ۵ آبان‌ ماه در گالری قدیمی گلستان در محله دروس، خیابان شهید کماسایی، پلاک ۳۴ ادامه خواهد داشت.

را اینجا بخوانید: "طلای آبی نمایشگاهی از آثار هنرمندان معاصر ایرانی در تهران"

مطالب مرتبط

مهم‌ترین نکاتی که باید برای نگهداری از گیاهان خانگی بدانی!
سبک زندگی

مهم‌ترین نکاتی که باید برای نگهداری از گیاهان خانگی بدانی!