Yasaman

بعد از نوشیدن چایی کیسه‌ای با آن چه کنیم؟

می‌دانی بعد از نوشیدن چایی کیسه‌ای با آن چه کنیم؟

اگر بتوانیم با چیزهایی که معمولاً‌ دور می‌ریزیم، کار جدیدی بکنیم، حس بهتری داریم. دانه‌های قهوه برای اسکراب پوست یا کوددهی به بوته گل رز مفید هستند. اما اگر به صورت مداوم چایی می‌نوشی و چایی کیسه‌ای زیادی در خانه داری، می‌توانی این مطلب را بخوانی با دانستن کاربردهای چایی کیسه‌ای مصرف شده، دیگر هیچ کدام از آنها را دور نخواهی ریخت.

طعم دادن به برنج یا دانه‌های دیگر: می‌توانی هنگام جوشاندن برنج، چایی کیسه‌ای خود را کنار قابلمه آویزان کنی تا کمی از طعم تازه چایی به آن منتقل شود. برای برنج می‌توانی از چایی یاسمن و برای جودوسر پرک از چایی سیاه استفاده کنی.

برای گیاهان داخل خانه: می‌توانی چایی کیسه‌ای خود را پس از مصرف درون یک لیوان آب گرم دیگر بگذاری تا یک چایی جدید درست شود. این چایی کمرنگ را خنک کن و برای جلوگیری از ایجاد مشکلات قارچی برای گیاهان، آن را درون خاک گلدان بریز.

بیشتر بخوانید: "چرا نباید هیچ وقت روبالشتی‌ها را دور انداخت؟"

از بین برنده بوی بد: می‌توانی برگ‌های چای خشک شده را در قسمت‌های بدبوی خانه، مثل کف سطل آشغال یا ظرف خاک گربه بریزی تا بوی آنها را از بین ببرد.

از بین بردن چربی ماهیتابه و قابلمه: ظرف‌هایی که تمیز کردن آنها دشوار است را با یک عدد چایی کیسه‌ای استفاده شده خیس بگذار. چایی به شل شدن خوراکی‌های چسبیده به ظرف کمک کرده و چربی را هم از بین می‌برد.

برای درمان گزش حشرات و آفتاب سوختگی: استفاده از کمپرس سرد با چایی کیسه‌ای می‌تواند درد و التهاب مناطق آسیب دیده بدن را کاهش بدهد.

بوزدایی از فرش‌ها و موکت‌ها: پیش از جارو کشیدن فرش‌ها و موکت‌ها، محتویات یک عدد چایی کیسه‌ای خشک را روی آنها پخش کن.

از بین بردن پف چشم‌ها: چایی‌های کیسه‌ای خنک را مثل حلقه‌های خیار روی چشم‌های خود بگذار. تنین‌های موجود در چایی می‌توانند به از بین بردن پف و کاهش سیاهی دور چشم کمک کند.

برای آبکشی موها: می‌توانی با استفاده از ۳ یا ۴ عدد چایی کیسه‌ای خیس گذاشته شده در آب گرم، موهایت را آبکشی کنی. با این کار، از شر مواد اضافی جمع شده روی موها خلاص می‌شوی. درون حمام به موهایت مثل همیشه شامپو و نرم کننده بزن و در نهایت چایی سرد را روی موها بریز. نیازی به آبکشی نیست.

"آیا می‌دانی در دکوراسیون داخلی چه اشتباهاتی مرتکب می‌شویم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن