Yasaman

آیا روغن کنجد برای درمان جوش مناسب است؟

آیا روغن کنجد برای درمان جوش مناسب است؟

وقت‌هایی که صبح از خواب بیدار می‌شوی و یک جوش روی صورتت سبز شده، چه احساسی پیدا می‌کنی؟ اصلاً خوشحال نمی‌شوی! درست است؟ اما در ادامه قرار است با یک درمان طبیعی و خانگی برای جوش آشنا شوی. با "یاسمن" همرا شو تا بدانی آیا روغن کنجد برای درمان جوش مناسب است؟

چرا روغن کنجد برای درمان جوش مناسب است؟

روغن کنجد که از دانه‌های کنجد استخراج می‌شود، به صورت گسترده در صنعت زیبایی و مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از دوران‌های قدیم از این روغن برای درمان مشکلات پوستی استفاده می‌شد و موارد استفاده از آن در آشپزی هم نیازی به ذکر ندارد. روغن کنجد حاوی میزان نسبتاً زیادی پروتئین و آنتی‌اکسیدان‌های مفید است.

بیشتر بخوانید: "چند ماسک صورت با استفاده از سیب برای هر نوع پوست!"

ماساژ دادن پوست با روغن کنجد به گردش خون در پوست کمک کرده و در نهایت به خالی کردن آلودگی‌ها از منافذ پوست منجر می‌شود. اثر این روغن روی پوست ملایم بوده و علاوه بر از بین بردن جوش، فواید دیگری هم برای آن دارد.

روغن کنجد حاوی ویتامین‌های A و E و چربی‌هایی با حلقه‌های اشباع نشده بوده که به بهبود بافت پوست و کاهش علائم پیری کمک می‌کنند.

کمی روغن کنجد را روی یک پنبه بریز. سپس این پنبه آغشته به روغن کنجد را به آرامی روی پوست خود و جوش‌ها بمال. اجازه بده روغن به مدت ۲۰ دقیقه روی پوستت بماند تا به خوبی جذب آن شود.

سپس پوست صورتت را با استفاده از یک شوینده ملایم شستشو بده. روش بهتر استفاده از روغن کنجد برای جوش صورت، آن است که اجازه بدهی روغن شب تا صبح روی پوستت بماند و صبح روز بعد آن را با آب ولرم شستشو بدهی.

"با فواید شگفت‌انگیز ماست برای پوست آشنا شو!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟