Yasaman

۳ راه سفید شدن پوست بدن برای روز عروسی در یک هفته

سفید شدن پوست بدن با مواد طبیعی و سالم در خانه با سه راه بسیار موثر و کاربردی.

ممکن است هزارن راه برای سفید شدن پوست بدن خودت امتحان کرده باشی و هیچ کدام نتیجه مطلوب تو را به همراه نداشته باشند. اگر می‌خواهی برای روز عروسی مانند ستاره‌ای بدرخشی و زیباترین باشی، "یاسمن" ۳ راه سفید شدن پوست بدن را به تو معرفی می‌کند تا در عرض یک هفته پوست بدن سفید و زیبایی داشته باشی.

۱. ماسک عسل و روغن زیتون:

عسل یکی از بهترین مواد برای سفید شدن پوست بدن است. برای ساخت این ماسک، روغن زیتون و عسل را با نسبت ۲ به ۱ با هم مخلوط کن و روی قسمتی از بدن خودت بگذار که می‌خواهی سفید شود. بعد از ۴ تا ۵ دقیقه ماسک را با آب ولرم بشور. این ماسک پوست تو را سفید و نرم‌تر می‌کند و برای پوست خشک و حساس فوق‌العاده است. اگر پوست تو چرب است هم می‌توانی با اضافه کردن چند قطره آبلیمو، از این ماسک برای سفید شدن پوست بدن خودت استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "روش‌هایی برای سفید کردن زانو"

۲. ماسک شیرین بیان:

برای داشتن پوستی روشن و شفاف‌تر، ماسک شیرین بیان و شیر درست کن. پودر شیرین بیان را می‌توانی از عطاری بخری. روش تهیه این ماسک برای پوست حساس و خشک ترکیب شیر گرم با پودر شیرین بیان است که برای پوست چرب باید به آن کشک اضافه بکنی. میزان مواد، بسته به سطح پوستی که می‌خواهی سفید کنی، متفاوت است. در کل باید غلظت ماسک مانند خمیری نرم شود که روی پوست بماند. یک لایه ضخیم از این ماسک را روی پوست خودت بگذار و بعد از ۲۰ دقیقه، آن را با حرکت چرخشی از روی پوست خودت پاک کن. باقی مانده ماسک را با آب سرد بشور.

۳. ماسک گلاب:

گلاب یکی از بهترین مواد برای سفید شدن پوست بدن است. تنها موادی که برای ساخت این ماسک لازم داری،‌ سرکه سیب و گلاب است که به نسب مساوی مخلوط می‌شوند. بعد از ساخت ترکیب، به راحتی یک پنبه را به مایع آغشته کرده و تمام سطح پوست خودت را با آن تمیز کن. بعد از ۲ دقیقه،‌ پوست خود را بشور. ترکیبات اسیدی سرکه سیب، آلودگی و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و آن را تمیز و بی نقص می‌کند. گلاب هم پوست را نرم و شفاف می‌کند.

"دوست داری دستانی سفید و برفی داشته باشی؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

آموزش گام به گام شینیون عروس
عروسی

آموزش گام به گام شینیون عروس