Yasaman

"یاسمن" روش صحیح دکلره مو در خانه را به تو می‌گوید!

معرفی روش صحیح دکلره مو در خانه

دوست داری تا در فصل تابستان موهای خودت را روشن کنی؟ اگر نمی‌خواهی برای دکلره کردن موهای خودت به آرایشگاه نروی، در این مطلب با "یاسمن" همراه باش. در ادامه می‌توانی روش صحیح و بدون خطر دکلره مو در خانه را بخوانی. با انجام روش صحیح دکلره مو در خانه می‌توانی مطمئن باشی که سلامت موهای زیبای خودت را به خطر نمی‌اندازی.

برای دکلره مو در خانه به پودر دکلره، کرم اکسیدان، کاسه پلاستیکی، برس رنگ مو، دستکش لاتکس و تونر مو نیاز داری.

بیشتر بخوانید: "گالری عکس مدل مو زنانه رنگین‌کمان مخفی برای موهایی جذاب!"

برای شروع دکلره مو در خانه باید پودر دکلره را با میزان کافی از کرم اکسیدان مخلوط کنی تا ترکیبی یکدست و نسبتاً غلیظ به دست بیاید.

سپس ترکیب دکلره خودت را از پشت سر، روی موهای خودت بمال. مطمئن شو که تمام قسمت‌های موهای تو با ترکیب دکلره پوشانده شده باشد. در غیر این صورت، ممکن است رنگ موهای تو، یکدست تغییر نکنند.

پس از آنکه موهای خودت را با دکلره پوشاندی، اجازه بده به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه روی موهای تو بماند. حواست باشد که دکلره ممکن است کف سر تو را بسوزاند که امری کاملاً طبیعی است. اما اگر درد یا سوزشی غیرقابل تحمل پیدا کردی، موهای خودت را به سرعت بشوی و سلامتی خودت را به خطر نینداز.

پس از گذشت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه، هر گاه از رنگ موهای خودت راضی بودی، دکلره را از روی موهای خودت بشور. بهتر است دکلره را با آب سرد از روی موهای خودت بشوری تا التیام‌بخش پوست و موی ملتهب تو باشد.

پس از آنکه دکلره را از روی موهای خودت شستی، رنگ موهای تو به زرد و نارنجی نزدیک می‌شود،‌ که امری طبیعی هم هست. برای از بین بردن رنگ‌های اضافی روی موهای خودت، باید از تونر مو استفاده کنی.

تونر مو و اکسیدان را با نسبت ۱ به ۲ ترکیب کن و آن را روی موهای مرطوب و نم‌دار خودت بگذار. اجازه بده به مدت ۴۰ دقیقه روی موهای تو بماند و سپس موهای خودت را با آب و نرم کننده شستشو بده.

"چگونه رنگ موی کاراملی قهوه‌ای زیبا داشته باشیم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟