Yasaman

با چند عامل چربی پوست صورت آشنا شو!

آیا عوامل چربی پوست صورت را می‌دانی؟

اگر پوست چرب داری و همیشه صورتت براق و درخشان است، نباید بگذاری جلوی زیبایی تو را بگیرد. برای مبارزه با هر دشمنی، ابتدا باید آن را به خوبی شناخت. به همین دلیل، در ادامه "یاسمن" تو را با چند عامل چربی پوست صورت آشنا می‌کند.

۱. محیط اطراف:

بله، محیط اطراف متغیر می‌تواند دلیل اصلی چرب بودن پوست صورتت بشود. رطوبت یا هوای بیش از حد شرجی می‌تواند باعث عرق کردن و چرب شدن پوست بشود. برای مبارزه با این مشکل، بهتر است همیشه صورتت را تمیز نگه داری.

۲. ژنتیک:

پوست چرب ارثی است. اگر مادر یا پدرت پوست چرب دارند، احتمال آنکه تو هم داشته باشی بالا است. همچنین اگر پوست چرب در خانواده تو باشد، احتمال آنکه دیگر افراد خانواده هم غدد چربی پرکاری داشته باشند زیاد است. هر پوستی که به صورت ژنتیکی چرب است، بیشتر در معرض جوش و منافذ پرشده قرار دارد.

بیشتر بخوانید: "فواید عسل برای پوست چیست؟"

۳. استفاده بیش از حد از لوازم آرایش:

آرایش کردن برای پوشاندن جوش‌ها و جای آنها فوق‌العاده است، اما همانطور که می‌دانی، افراط در هر کاری مضر است. ممکن است افراد به امید داشتن پوست زیباتر و جوان‌تر، بیش از حد اسکراب کنند، یا بیش از حد روی پوست خود را آرایش کنند، اما با این کار تنها باعث آسیب رساندن به پوست می‌شوند. همچنین پاک کردن آرایش بسیار مهم است، چرا که مواد در منافد پوست گیر افتاده و ایجاد جوش می‌کنند.

۴. تغییرات هورمونی:

تغییرات هورمون در بدنت یکی از دلایل اصلی تولید چربی در پوست است. در زنان، هورمون آندروژن در طول زندگی ترشح می‌شود. این امر به راحتی باعث تحریک غدد تعریق و چرب شدن پوست می‌شود.

۵. استرس:

زندگی امروزی ما استرس‌زا است. در زمان استرس، پوست ما آندروژن بیشتری تولید می‌کند که باعث چربی پوست می‌شود. اگر سعی کن با روش‌های مناسب استرس خود را شناسایی کرده و آن را از بین ببری،‌ می‌توانی پوست زیباتر و سالم‌تری داشته باشی.

"مواد معدنی ضروری برای جوان ماندن پوست را می‌شناسی؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟