Yasaman

چگونه در تابستان پوستی درخشان داشته باشیم؟

نکته‌هایی برای داشتن پوستی درخشان در تابستان

فصل تابستان برای پوست صورت چندان مناسب نیست، تغییرات آب و هوایی باعث کدر و خشک شدن پوست می‌شوند. به همین دلیل در فصل تابستان باید به صورت جدی به سلامت و زیبایی پوست خود اهمیت بدهیم. در ادامه "یاسمن" تو را با نکته‌هایی برای داشتن پوستی درخشان در تابستان آشنا می‌کند.

۱. آب‌درمانی:

هیچ چیزی برای پوست بهتر از آب نیست. آب نه تنها تشنگی را برطرف کرده، بلکه به خارج کردن سموم از بدن کمک می‌کند. سعی کن در طول روز مقادیر زیادی از مایعات مانند آب میوه طبیعی، شیر نارگیل، چایی سبز، شیر یا آب خالی بنوشی تا بدن خود را هیدراته نگه داری. مایعات همچنین به سم‌زدایی از پوست کمک می‌کنند و آن را نرم، تمیز و مرطوب نگه می‌دارند.

بیشتر بخوانید: "خواص روغن بادام شیرین برای پوست صورت"

۲. مواد غذایی سالم:

هر چیزی که می‌خوری خود را روی پوست صورت نشان می‌دهد. سعی کن خوراکی‌های نمکی کمتری مصرف کنی چرا که باعث کشیده شدن آب بدن می‌شوند. سعی کن خوراکی‌هایی با محتویات آب بسیار مانند خیار، هندوانه، پرتقال و کاهو را در رژیم غذایی خود مصرف کنی. سبزیجات سبز رنگ باعث بهبود سیستم ایمنی شده و سطح استرس بدن را کاهش می‌دهند.

۳. لایه‌برداری منظم:

اولین قدم برای داشتن پوست براق، لایه‌برداری مناسب است. کرم مرطوب کننده به تنهایی نمی‌تواند پوست را درخشان کند، مگر آنکه پوست به صورت هفتگی لایه‌برداری بشود. لایه‌برداری برای از بین بردن سلول‌های مرده جمع شده روی پوست ضروری است. می‌توانی با ترکیب شکر و عسل یک خمیر اسکراب و مرطوب کننده پوست بسازی.

۴. کرم ضدآفتاب:

همیشه میزان کافی از کرم ضدآفتاب با SPF 30 را روی پوست صورت خود بزن. کرم ضدآفتاب نه تنها مانع تیرگی و آسیب‌دیدگی پوست می‌شود، بلکه از آن مقاله اشعه‌های مضر فرابنفش محافظت می‌کند. حتماً کرم ضدآفتاب را هر ۲ ساعت یکبار تمدید کن. همچنین در ساعاتی از روز که خورشید به شدت می‌تابد، در صورت امکان در فضای بیرون نباش.

"برای داشتن لب‌های نرم و صورتی این نکته‌ها را از دست نده!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟