Yasaman

آیا نوشیدن آب آلوئه ورا مفید است؟ "یاسمن" به تو می‌گوید!

فواید نوشیدن آب آلوئه ورا برای سلامتی!

آلوئه ورا و ژل آن به قدری برای سلامتی مفید هستند که می‌توان به جرأت آنها را اکسیر جوانی نامید. اما آیا نوشیدن آب آلوئه ورا به اندازه استفاده موضعی از آن برای پوست و مو مفید است؟ در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا تو را با فواید نوشیدن آب آلوئه ورا برای سلامتی آشنا کند.

نکته جالب درباره آب آلوئه ورا آن است که علی‌رغم تبلیغات بسیاری که برای آگاهی مردم نسبت به فواید آن می‌شود، تحقیقات علمی بسیار کمی وجود دارند که فواید نوشیدن آن برای بدن را تأیید کنند. همچنین تحقیقاتی که روی سمی بودن این ماده برای بدن حیوانات انجام شده‌اند نیز هشداردهنده هستند.

بیشتر بخوانید: "عادت‌های ساده‌ای که برای زندگی سالم نیاز داری!"

فواید احتمالی نوشیدن آب آلوئه ورا:

اما نوشیدن آب آلوئه ورا کاملاً هم مضر نیست. دانشمندان به افراد مبتلا به بیماری التهاب روده بودند، ژل آلوئه ورا دادند (تحقیقاتی که روی سمی بودن آلوئه ورا انجام شد،‌ آب آلوئه ورا مورد آزمایش قرار گرفت نه ژل آن). پس از دو هفته نوشیدن ژل آلوئه ورا در آب، به مدت دو مرتبه در روز، علائم بیماری آنها نسبت به افرادی که آب خالی نوشیدند، بهبود پیدا کرد.

همان طور که متوجه شدی، نوشیدن آب آلوئه ورا به آن صورتی که برچسب‌های نوشیدنی تبلیغ می‌کنند، چندان هم مفید نیست. به همین دلیل، باید منتظر انجام تحقیقات بیشتری در زمینه فواید آلوئه ورا برای انسان‌ها باشیم تا ثابت شود که آلوئه ورا بدون داشتن هیچ گونه عوارض جانبی برای بدن مفید است. اما اگر دوست داشتی آب آلوئه ورا بنوشی، ابتدا با پزشک خود مشورت کن.

آب و آلوئه ورا چطور؟

اگر بخواهیم درباره یک گرایش تغذیه‌ای سالم دیگر بحث کنیم، به آب و آلوئه ورا می‌رسیم. فرق بین آب آلوئه ورا و آب و آلوئه ورا، چیست؟ پاسخ بسیار ساده است، ژل آلوئه ورا با آب مایعات ترکیب شده تا آب آلوئه ورا به دست بیاید. اما آب و آلوئه ورا ترکیب ژل آلوئه ورا با آب است. فواید و فاکتورهای سلامتی آب و آلوئه ورا درست مانند ژل آلوئه ورا است. به همین دلیل، بهتر است پیش از مصرف آن با پزشک مشورت کنی.

"با خواص انجیر خشک برای سلامتی آشنا شو!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن