Yasaman

فواید رابطه جنسی در زمستان را می‌دانی؟

آیا فواید رابطه جنسی در زمستان را می‌دانی؟

رابطه جنسی از مهم‌ترین بخش‌های هر رابطه عاشقانه است. اما آیا می‌دانی علاوه بر دلایل واضح برای داشتن رابطه جنسی، این کار در زمستان هم فوایدی دارد؟ در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا تو را با فواید رابطه جنسی در زمستان آشنا کند.

۱. رابطه جنسی باعث ترشح اندورفین می‌شود!

اگر هر کدام از علائم افسردگی فصلی را داری، می‌توانی با رابطه جنسی با آنها مقابله کنی. رابطه جنسی مانند ورزش است و اندورفین آزاد کرده که احساس شادی به افراد می‌بخشد که در نهایت باعث بهتر شدن رابطه می‌شود. پس اگر نمی‌توانی به باشگاه بروی، بهتر است با مربی مورد علاقه‌ات در خانه تمرین کنی!

بیشتر بخوانید: "با ایده‌های جذاب عاشقانه برای زوج‌ها آشنا شو!"

۲. رابطه جنسی باعث بهبود ایمنی بدن می‌شود!

با این که رابطه جنسی نمی‌تواند جایگزین واکسن آنفولانزا شود، اما می‌تواند بدنت را مقابل بیماری‌ها مقاوم کند. طبق تحقیقات دانشمندان، سطح بزاق ایمونوگلوبولین A (که پتانسیل مبارزه با سرماخوردگی و آنفولانزا را دارد)، در افرادی که سه بار یا بیشتر در هفته رابطه جنسی دارند، بالاتر است.

۳. رابطه جنسی سطح استرس را کاهش می‌دهد!

فواید کاهش استرس رابطه جنسی با فصل ارتباطی ندارند، اما بعضی افراد هنگام فصل سرما احساس گیرافتادگی در خانه می‌کنند و هوا سردتر از چیزی است که بتوان بیرون رفت. در چنین مواقعی که در فصل سرما احساس افسردگی می‌کنی، رابطه جنسی می‌تواند استرس تو را کاهش بدهد.

۴. رابطه جنسی باعث خواب بهتر می‌شود!

زمانی که هوا در زمستان خشک است، ممکن است نیمه شب‌ها با گلوی خشک و سرفه از خواب بیدار بشوی یا شاید نیاز به گرمای بیشتری برای خوابیدن داری. اما باید بدانی که اگر درست پیش از خواب رابطه جنسی داشته باشی، مغذت هورمون‌های آرام‌بخشی مانند سروتونین و اوپیود Opioid آزاد کرده که باعث بهتر شدن خواب تو می‌شوند.

"ایده‌های جذاب برای قرارهای عاشقانه خاص و به یادماندنی!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن