Yasaman

علائمی که نشان می‌دهند دچار افسردگی شده‌ای!

معرفی علائم افسردگی که ممکن است آنها را داشته باشی

افسردگی را گاهی طاعون قرن بیست و یک می‌شناسند. تحقیقات نشان می‌دهند این بیماری در واقع مشکل پزشکی بوده که می‌توان مانند هر بیماری دیگری با آن مقابله کرد. با این حال، اولین قدم خلاص شدن از مشکل، درک آن است که مشکل تو افسردگی بوده و دلیل دیگری ندارد. علائم مشخصی برای افسردگی وجود دارند که با دانستن آنها می‌توانی راحت‌تر در مورد احساسات خود قضاوت کنی. با "یاسمن" علائمی که نشان می‌دهند دچار افسردگی شده‌ای را بخوان.

۱. احساس خستگی و بی‌حوصلگی داری:

کمبود انرژی روزهای مداوم ادامه دارد، حتی با اینکه تغییری در برنامه زندگیت ایجاد نشده باشد. از لحظه بیدار شدن خسته هستی تا لحظه‌ای که دوباره به خواب بروی.

بیشتر بخوانید: "با نشانه‌های غیرمنتظره افسردگی آشنا شو!"

۲. احساس بی‌ارزشی می‌کنی و نمی‌خواهی زنده بمانی:

ممکن است باور کنی که بی‌ارزش هستی و بود و نبود تو تفاوتی ایجاد نمی‌کند. تفکراتی که مربوط به خودکشی هستند، در ذهنت پدیدار می‌شوند و ممکن است ترسی از مرگ نداشته باشی، چرا که دلیلی برای زنده بودن نداری.

۳. مشکلات تمرکزی و/یا حافظه داری:

مسائل و مطالب مهم را فراموش می‌کنی و نمی‌توانی نام فرد یا شماره تلفنی را به خاطر بیاوری. گوش دادن به کسی یا خواندن کتاب تبدیل به چالش می‌شود، چرا که نمی‌توانی بر آن موضوع تمرکز کنی.

۴. دچار مشکلات خواب می‌شوی:

این امر می‌تواند یا بی‌خوابی بوده یا خوابیدن بیش از حد باشد. حتی پس از یک خواب طولانی در شب هم احساس خواب‌آلودگی می‌کنی. انرژی نداری و احساس می‌کنی می‌خواهی تمام روز را در تختخواب بگذرانی.

۵. وزنت تغییر می‌کند:

یکباره وزن اضافه می‌کنی یا لاغر می‌شوی. همچنین می‌توانی اشتهای بیش از حد زیادی داشته باشی و صرف نظر از میزان خوراکی که می‌خوری، همیشه احساس گرسنگی داری. یا در کل هیچ احساس گرسنگی یا میل به غذا نداری.

"چگونه شادی زندگی را شارژ کنیم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن