Yasaman

عادت‌های ساده‌ای که برای زندگی سالم نیاز داری!

معرفی عادت‌های ساده‌ای که برای زندگی سالم نیاز داری!

هزاران نکته و راهنمایی برای زندگی سالم وجود دارند. اما باید بدانی که دانشمندان نظر متفاوتی دارند. به همین دلیل، امروز "یاسمن" قصد دارد عادت‌های ساده‌ای که برای زندگی سالم نیاز داری را به تو معرفی کند.

۱. شمردن کالری را متوقف کن!

یک غذای باکیفیت و مغذی از کالری مهم‌تر است. طبق تحقیقاتی که در مدت ۲۰ سال انجام شد، دانشمندان متوجه شدند که غذاهای فرآوری‌شده و نوشیدنی‌های قندی بیشتر از هر چیز دیگری باعث افزایش وزن می‌شوند. به همین دلیل، بهتر است شمردن کالری‌ها را فراموش کرده و به میزان سالم بودن آنها دقت کنی.

بیشتر بخوانید: "وجه اشتراک رژیم‌های غذایی متنوع چیست؟"

۲. نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات پر کن!

میوه‌ها و سبزیجات منابع فیبر، آب و مواد مغذی دیگر هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که اگر سبزیجات و میوه‌های بسیاری را درون بشقاب خود بگذاری، سلامتی بیشتری خواهی داشت. همین نکته را به هنگام خرید هم به خاطر داشته باش: نیمی از چرخ خرید خود را از سبزیجات و میوه‌ها پر کن.

۳. از قانون دو گاز استفاده کن!

اگر واقعاً می‌خواهی چیزی غیرسالم را بخوری، مغزت را گول بزن: یک گاز بزن و یک لیوان آب بنوش، سپس یک گاز دیگر بزن. با این روش، احساس سیری سریع‌تر به مغزت می‌رسد.

۴. روزت را با پروتئین آغاز کن!

خوراکی‌های سرشار از پروتئین سطح هورمون گرسنگی را کاهش می‌دهند. به همین دلیل، تخم مرغ، سینه مرغ و ماست یونانی می‌توانند به صورت مؤثرتری تو را تا ناهار سیر نگه دارند.

۵. هر ساعت، ۲ دقیقه راه برو!

اگر باید هنگام کار کردن بنشینی، قانونی درست کن که به ازای هر ساعتی که می‌نشینی، ۲ دقیقه راه بروی. برای این کار می‌توانی همیشه بهانه‌ای پیدا کنی. به دیگر بخش‌های شرکت سر بزن یا به بیرون از ساختمان برو و نفسی تازه کن. با این کار تمام روز فعال خواهی بود.

"آیا درمان خانگی رفلاکس معده با آب و لیمو ممکن است؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن