Yasaman

چگونه ظروف مسی را در خانه تمیز کنیم؟

معرفی روش تمیز کردن ظروف مسی در خانه

زمانی که مس تمیز و پولیش شده باشد، فلزی براق با ته‌مایه قرمز است. اما همین فلز در طول زمان می‌تواند درخشش خود را از دست داده و به رنگ قهوه‌ای زنگی دربیاید. اگر می‌خواهی قابلمه‌ها، ماهیتابه‌ها و دیگر ظروف مسی تو در خانه تمیز و درخشان باشند، این مطلب به تو کمک می‌کند. در ادامه با "یاسمن" روش تمیز کردن ظروف مسی در خانه را بخوان.

برای تمیز کردن ظروف مسی در خانه به مواد و وسایل زیر احتیاج داری:

  • لیموترش
  • نمک
  • پارچه

بیشتر بخوانید: "بهترین روش تمیز کردن ماهیتابه سوخته در خانه!"

برای شروع، لیمو را از وسط نصف کن و روی آن نمک بریز. سپس لیموی آغشته به نمک را به صورت مستقیم روی سطح مسی بمال. برای این کار نیازی نیست از ابزار دیگر مانند برس یا دستمال استفاده کنی. لیمو را به قدری روی سطح مسی بمال تا جرم روی آن از بین برود. ممکن است در حین این کار، نیاز به نمک بیشتری داشته باشی.

برای نواحی که نمی‌توانی از لیمو برای تمیز کردن آنها استفاده کنی، خمیری درست کن. لیمو را درون یک کاسه فشار بده تا آب آن کاملاً خارج شود. سپس روی آن به قدری نمک بریز تا خمیری درست شود. این خمیر را با اسفنج، برس یا پارچه روی سطح‌های ناهموار مسی بمال. اجازه بده خمیر مدتی روی این نواحی بماند تا از شر تمام جرم‌ها خلاص شوی.

در نهایت، ظرف مسی خود را با آب گرم آبکشی کن و اجازه بده کاملاً خشک شود. پس از آنکه ظرف تو کامل خشک شد، نوبت پولیش کردن می‌رسد. یک دستمال تمیز و خشک را به خوبی روی سطح مسی خود بمال تا درخشش و برق آن را بیشتر کنی.

نکته مهم:

این روش برای سطوح مسی روکش‌دار توصیه نمی‌شود. اگر سطح مسی تو روکشی براق و درخشان دارد که با استفاده رنگ آن تغییر نکرده و قهوه‌ای نمی‌شود، به احتمال بسیار زیاد روکش شده است.

"چگونه بوی روغن سرخ شده را در خانه از بین ببریم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن