Yasaman

چگونه لکه قهوه را از روی هر چیزی پاک کنیم؟

آیا می‌دانی چگونه لکه قهوه را از روی هر چیزی پاک کنیم؟

لکه‌های قهوه همیشه در بدترین موقع اتفاق می‌افتند، موقعی که می‌خواهی از در بیرون بروی، وسط مهمانی یا زمانی که تازه می‌خواهی استراحت کنی و قهوه بنوشی! خبر خوب این است که تکنیک‌هایی برای پاک کردن این لکه‌های ناخوانده وجود دارند. در ادامه با "یاسمن" روش‌های پاک کردن لکه قهوه از روی هر چیزی را بخوان.

پاک کردن لکه قهوه از روی لیوان:

اگر تا به حال پیش آمده که لیوان‌های قهوه خود را چندین روز به حال خود رها کنی، می‌دانی که مبارزه با آنها کار دشواری است. برای آنکه کار را شروع کنی، درون یک کاسه یا لگن کمی آب و وایتکس را به نسبت ۳ به ۱ ترکیب کن. سپس لیوان‌های خود را آبکشی کن و مدتی درون محلول وایتکس بگذار. پس از گذشت یک ساعت می‌توانی مثل همیشه لیوان‌های خود را بشویی و لکه‌ای نداشته باشی. استفاده از دستکش در تمام مراحل ضروری است.

بیشتر بخوانید: "چگونه ظروف مسی را در خانه تمیز کنیم؟"

پاک کردن لکه قهوه از روی لباس و پارچه:

برای از بین بردن لکه قهوه از روی پارچه و لباس باید آن را به مدت ۳۰ دقیقه درون آب سرد قرار بدهی. سپس کمی پودر لکه بر و کمی آب را ترکیب کن تا خمیری بدست بیاید. این خمیر را با یک برس یا مسواک قدیمی روی لکه بمال تا جایی که حداکثر میزان لکه پاک شده باشد. سپس پارچه را مثل همیشه بشور.

اگر قهوه تو حاوی شیر یا خامه بود، حتماً باید از شوینده حاوی آنزیم استفاده کنی که به شکستن مولکول‌های لکه کمک کند.

بیشتر بخوانید: "چگونه ظروف مسی را در خانه تمیز کنیم؟"

پاک کردن لکه قهوه از روی مبلمان:

برای پاک کردن لکه قهوه از روی مبلمان، بهتر است یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو پیمانه آب سرد ترکیب کنی. با استفاده از یک دستمال سفید و تمیز آغشته به این محلول، روی لکه را خیس کن تا مواد لکه را درون خود حل کند. این کار را تا جایی ادامه بده تا لکه حل شده و به خورد پارچه برود. سپس در نهایت با یک پارچه مرطوب تمیز این کار را تکرار کن تا مواد پاک شود.

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش و موکت:

هر چه می‌توانی سعی کن لکه قهوه را خشک کنی و آن را پاک کنی. سپس یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و دو پیمانه آب گرم را با هم ترکیب کن. با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید آغشته به این محلول، روی لکه را خیس کن تا مواد لکه را درون خود حل کند. این کار را تا جایی ادامه بده که لکه از بین برود. سپس همین کار را با دستمال تمیز و مرطوب انجام بده تا مواد شوینده پاک شوند.

"می‌دانی چگونه لکه رژلب را پاک کنیم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن